Fittipaldi pozostaje kierowcą testowym i rezerwowym ekipy Haas

Pietro Fittipadli został potwierdzony przez amerykański zespół Haas jako kierowca testowy i rezerwowy. Dla Brazylijczyka będzie to już kolejny sezon w tej roli.

„Dla nas to była bardzo prosta decyzja, aby zatrzymać Pietro jako naszego kierowcę rezerwowego i testowego” – powiedział szef zespołu Günther Steiner. „Pietro zna mechanizm pracy naszego zespołu bardzo dobrze, pracując dla nas od dłuższego czasu. W zeszłym roku udowodnił, że jest gotowy do podjęcia kroków i ścigania się dla nas w razie takiej potrzeby, a jego obecność w zespole w tym roku zapewniła ciągłość. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i nie możemy doczekać się, aż w przyszłym sezonie znów się pojawi na naszym pokładzie”.

Zadowolony z podjęcia dalszej współpracy jest także sam kierowca: „Naturalnie jestem bardzo zadowolony i podekscytowany, że znów mam szansę na kontynuowanie mojej przygody w Uralkali Haas F1 Team. Jestem z ekipą już kilka sezonów i czuję się tu jak w domu. Sporo się nauczyłem przez ten czas i mam nadzieję na kontynuację tego przy nowej generacji samochodów w sezonie 2022. To ekscytujące móc zobaczyć co przyniesie nowy pakiet i razem z całą ekipą nie możemy się doczekać, aby zobaczyć co VF-22 pokaże na torze”.

Pietro Fittipaldi zadebiutował na torze w sezonie 2020, podczas Grand Prix Sakhiru, gdzie zastępował etatowego wówczas kierowcę Romaina Grosjeana, który uległ poważnemu wypadkowi podczas Grand Prix Bahrajnu. Wcześniej 25-latek brał udział w testach w sezonie 2018 i 2019.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze