Verstappen podpisał nowy kontrakt z Red Bull Racing

Aktualny mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen pozostanie w zespole Red Bull Racing aż do 2028 roku. Holender podpisał nowy kontrakt, który według zakulisowych doniesień, opiewa na kwotę 50 milionów euro rocznie.

„Bardzo lubię być częścią zespołu Red Bulla, więc decyzja o pozostaniu do sezonu 2028 była łatwa” – powiedział Verstappen, który miał już podpisaną umowę do 2023 roku. „Uwielbiam ten zespół, a ubiegły rok był po prostu niesamowity. Naszym celem od kiedy połączyliśmy siły w 2016 roku było zdobyć mistrzostwo i dokonaliśmy tego, więc teraz chodzi o utrzymanie jedynki na samochodzie przez długi czas”.

Szef zespołu Christian Horner dodał: „Podpisanie kontraktu z Maxem do sezonu 2028 to prawdziwa deklaracja naszych zamiarów. Naszym celem na teraz jest obronić tytuł mistrzowski Maxa, ale ten kontrakt pokazuje, że jest częścią długoterminowych planów ekipy. Red Bull Powertrains pracuje nad nowym silnikiem na 2026 rok i chcieliśmy mieć pewność, że będziemy mieli wtedy najlepszego kierowcę w stawce”.

Źródło: redbullracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze