Ocon nie wystartuje w kwalifikacjach do GP Miami

Esteban Ocon nie przystąpi do sesji kwalifikacyjnej przed Grand Prix Miami z powodu uszkodzenia podwozia po jego uderzeniu w barierę w trzecim treningu.

Ocon doprowadził do wywieszenia jedynej w trzeciej sesji treningowej czerwonej flagi na skutek uderzenia w bariery w zakręcie 14 – w tym samym miejscu, gdzie w piątek swój bolid Ferrari rozbił Carlos Sainz Jr.

Choć samo uderzenie nie wyglądało na bardzo mocne, czujniki przeciążenia w Alpine Ocona wymusiły zabranie Francuza do centrum medycznego na badania, jednak u kierowcy nie stwierdzono nic złego. W trakcie próby naprawienia samochodu na kwalifikacje zespół stwierdził pęknięcie w podwoziu Ocona, które nie może zostać zamienione na nowe w wystarczającym czasie.

„To było spore uderzenie, ale czuję się dobrze. Pęknięte podwozie oznacza, że nie będę mógł wziąć udziału w dzisiejszych kwalifikacjach. Jestem bardzo rozczarowany, ale na jutro jestem w pełni gotowy” – powiedział Ocon.

Sam zespół Alpine potwierdził, że z kierowcą wszystko jest w porządku i wystartuje w niedzielnym wyścigu.

„Możemy potwierdzić, że niestety Esteban nie weźmie udziału w kwalifikacjach” – potwierdziło Alpine na mediach społecznościowych. „Jego podwozie pękło podczas zderzenia z barierą i nie da się go wymienić na nowe na czas. Esteban fizycznie czuje się dobrze i przystąpi jutro do rywalizacji”.

Z tego względu Ocon wystartuje do zmagań w Miami z alei serwisowej. Początek wyścigu w niedzielę o godzinie 21:30 czasu polskiego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze