Ricciardo oficjalnie zastępuje De Vriesa w AlphaTauri!

Zespół AlphaTauri oficjalnie poinformował, iż od Grand Prix Węgier Daniel Ricciardo zajmie fotel Nycka de Vriesa. Australijczyk tym samym wraca na grid po ostatnim występie w Grand Prix Abu Zabi 2022.

Dziś po południu holenderskie media doniosły, że de Vries nie będzie dłużej kierowcą włoskiego zespołu i jego miejsce podczas kolejnego Grand Prix Węgier zajmie Ricciardo. Teraz te doniesienia zostały potwierdzone przez szefa ekipy z Faenzy: „Bardzo się cieszę, że mogę powitać Daniela z powrotem w zespole” – powiedział Franz Tost. „Nie ma wątpliwości co do jego umiejętności prowadzenia samochodu, zna nasz zespół od wielu z nas, więc jego integracja będzie łatwa i prosta. Zespół skorzysta również na jego doświadczeniu, gdyż jest ośmiokrotnym zwycięzcą Grand Prix Formuły 1. Chciałbym podziękować Nyckowi za jego cenny wkład w czasie spędzonym w Scuderia AlphaTauri i życzę mu wszystkiego najlepszego na przyszłość”.

Sam zainteresowany, który obecnie testuje na Silverstone opony Pirelli z Red Bullem nie może uwierzyć, jak szybko potoczyły się sprawy: „Jestem podekscytowany powrotem na właściwe tory z rodziną Red Bull!” – skomentował krótko Ricciardo.

Pierwszą okazję do rywalizacji w kokpicie AlphaTauri Australijczyk będzie miał podczas weekendu Grand Prix na Węgrzech, które zostanie rozegrane w dniach 21-23 lipca. Ricciardo ma również zapewnione starty we włoskim zespole do końca sezonu 2023 F1. 

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Scuderia AlphaTauri

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze