Williams ujawnił malowanie we współpracy z Gulf na trzy wyścigi F1

Zespół Williams zaprezentował wybrane przez kibiców nowe barwy swojego bolidu Formuły 1, w którym znacznie uwidocznione będzie malowanie Gulf. Taka kolorystyka samochodu pojawi się w Singapurze, Japonii oraz Katarze.

Malowanie zostało wybrane w głosowaniu fanów, które rozpoczęło się od Grand Prix Monako. Gulf był nie tak dawno widoczny w Formule 1, kiedy w sezonie 2021 we współpracy z McLarenem wykorzystano dedykowane malowanie właśnie w Monte Carlo.

Teraz to kibice mieli więcej do powiedzenia w tej sprawie. Williams na początku przygotował barwy w czterech różnych wariantach o nazwach Heritage, Contemporary, Visionary i Bolder than Bold. Pierwszy z nich nawiązywał do historii oraz ikonicznego partnerstwa w wyścigach samochodów sportowych z Fordem i Porsche, podczas gdy pozostałe trzy były już innymi odmianami.

Kibice ostatecznie postawili na Bolder than Bold, które minimalnie pokonało Heritage. Ogólnie oddano ponad 180 tysięcy głosów.

Malowanie zostało zaprezentowane we wtorek wieczorem w Londynie, a w weekend zostanie pokazane podczas Festiwalu Prędkości Goodwood. W tym sezonie barwy te będziemy mogli ujrzeć w GP Singapuru, Japonii i Kataru.

„Ten konkurs był niesamowitą okazją dla naszych fanów do aktywnego zaangażowania się i kształtowania identyfikacji wizualnej naszego zespołu” – powiedział James Vowles, szef zespołu Williams w Formule 1. „Zwycięski projekt oddaje istotę partnerstwa Gulf i Williams Racing, odzwierciedlając przeszłość, ale budując naszą przyszłość. Te barwy stworzą decydujący moment, gdy zespół wyjedzie na tor w dalszej części sezonu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze