Norris rozbił puchar Verstappena (aktualizacja)

Podczas celebracji na podium Formuły 1 o Grand Prix Węgier Lando Norris niechcący rozbił puchar za wygranie węgierskiej rundy, które chwilę wcześniej trzymał zwycięzca Max Verstappen.

Wszystko miało miejsce w czasie polewania się szampanem. Jak przyznał na konferencji powyścigowej kierowca McLarena nie wie do końca co się stało, ale „Max postawił puchar za blisko krawędzi”. Na te słowa zareagował sam zainteresowany, który zaśmiał mówiąc „że następnym razem zdejmie puchar z podium i będzie go chronić”, co momentalnie zripostował Norris mówiąc „że to jego [Verstappena] problem, nie jego”.

Trzej najlepsi kierowcy Grand Prix Węgier otrzymali ręcznie malowaną porcelanę, która powstawała przez sześć miesięcy i kosztowała 44500 dolarów. Norris, chcąc «wzburzyć» swojego szampana stuknął nim o podest Verstappena, a wibracje spowodowały, że puchar podskoczył i przewrócił się, rozbijając podstawę. W rezultacie Holender schodził z podium mając w ręku puchar w kawałkach.

@hungaroring_official Oh no Landoooo #hungaroring #F1Hungary #HungarianGP #f12023 #f1 #racetrack #raceweek #race #fypシ #fyp #content #gpweek #trending #f1drivers #trendingsound #ohno #landonorris @McLaren ♬ Oh no, oh no, oh no, no no - Hip Hop

Aktualizacja: Dyrektor generalny firmy Herendi Attila Simon poinformował, że producent trofeum już rozpoczął prace nad nowym egzemplarzem, a wszystkie ich produkty objęte są dożywotnią gwarancją.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze