Zhou i Bottas zostają w Alfie Romeo

Podczas dnia medialnego Formuły 1 w Singapurze zespół Alfy Romeo poinformował, że Zhou Guanyu pozostanie z ekipie na kolejny sezon. Jego partnerem nadal będzie Valtteri Bottas, dla którego będzie to trzeci sezon w Sauberze.

Ostatnio sporo plotkowano o tym, że sytuacja Chińczyka jest niepewna ze względu na jego sponsorów, którzy rzekomo mieli zalegać z płatnościami. Dlatego też coraz częściej w roli kandydata do fotela wyścigowego wymieniano Theo Pourchaire'a, który sprawuje rolę kierowcy rezerwowego i będzie nim również w przyszłym sezonie. Zhou jest obecny w stawce Formuły 1 od sezonu 2022 i razem z Valtteri Bottasem tworzą zgrany duet.

„Podpisanie kontraktu z tą samą ekipą, to zawsze wspaniałe uczucie, zwłaszcza jeżeli wiesz, jak pewne sprawy się mają. Jestem dumny z bycia częścią Alfy Romeo i jestem wdzięczny za ich zaufanie. Od pierwszego dnia tutaj pracowałem niesamowicie ciężko, a poziom motywacji jest na niesamowitym poziomie. Moje relacje z Valtterim są bardzo dobre i pracujemy ze sobą oraz ekipą, aby pchać to wszystko do przodu. Jestem również podekscytowany tym, że w końcu będę miał możliwość ścigania się w Chinach [wcześniejsze wyścigi odwołano ze względu na koronawirusa] przed domową publicznością. To będzie wspaniały moment i to będzie niesamowita duma dzielić to uczucie z tymi, którzy mnie wspierają” – powiedział Zhou.

Dla Valtteriego Bottas będzie to trzeci wspólny rok z Alfą Romeo. Były kierowca Mercedesa od razu się zadomowił w zespole i jak już wielokrotnie przyznał, w końcu może poczuć się sobą i być sobą – bez żadnej presji i oczekiwań ze strony innych.

„Czuję, że mamy przed sobą niesamowitą przygodę, więc jestem szczęśliwy i wdzięczny, że mogę patrzeć w sezon 2024 wiedząc, jak ekipa rośnie w siłę. Pomiędzy nami jest dobra atmosfera, a razem z Zhou napędzamy się, co pomaga nam się poprawiać. Zarówno w Hinwil jak i poza nim, za kulisami, sporo się dzieje, a ilość włożonej pracy jest imponująca, a teraz, kiedy już mamy ustalony skład na przyszły sezon, możemy w pełni skupić się na ulepszaniu, zaczynając już od tego weekendu w Singapurze. Każdy nasz krok do przodu, jest krokiem w przód w tym roku i w następnym, więc jesteśmy zmotywowani za każdym razem, kiedy jesteśmy na torze czy w fabryce” – przyznał Fin.

Obecnie zespół z Hinwil zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów i traci zaledwie jeden punkt do ósmego Haasa.

Źródło: Informacja prasowa zespołu Alfa Romeo F1 Team Stake

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze