Norris ze sporym pakietem poprawek McLarena w Singapurze

Lando Norris korzysta w Singapurze z kolejnego pakietu aerodynamicznych poprawek przygotowanego na ten sezon przez McLarena. Brytyjczyk wyraził satysfakcję z osiągów w piątkowych treningach na Marina Bay.

Norris miał do dyspozycji najnowszy pakiet dla MCL60, podczas gdy jego kolega z zespołu, Oscar Piastri, będzie musiał poczekać do przyszłego tygodnia w Japonii, aby otrzymać najnowsze części.

W wyniku tego Norris podczas pierwszego treningu był czwarty, a po zmroku zajął szóste miejsce w FP2. Z kolei Piastri nie znalazł się w pierwszej dziesiątce w obu sesjach i był o 1,9 sekundy wolniejszy od Norrisa w pierwszym treningu.

„Uważam, że to był rozsądny piątek” – powiedział Norris po treningach dla F1TV. „Dobrze było umieścić nowe części w bolidzie, a aktualnie wszystko wygląda pozytywnie. Zdecydowanie zrobiliśmy krok naprzód dzięki tym poprawkom. Robią to, do czego zostały stworzone, co zawsze jest dobrą rzeczą”.

Norris podkreślił także, że w czasie treningów popełnił „kilka błędów, które mogły kosztować mnie dużo czasu, ale mamy sporo rzeczy, które możemy poprawić”.

„To jest miłe ulepszenie w porównaniu do tego, co mieliśmy. Myślę, że pakiet zrobił wszystko, co powinien, więc zespół wykonał dobrą pracę, przygotowując pakiet na ten wyścig i sprawiając, że działa on tak, jak powinien”.

Zapytany, jakiego tempa oczekuje na resztę weekendu, Brytyjczyk odparł: „Uważam, że tempo jest rozsądne. Może nie jesteśmy tak dobrzy, jak Ferrari, ale walczymy o dobre pozycje”.

„Sądzę, że tracimy zbyt dużo względem Ferrari. Są oni wyjątkowo dobrzy na wolnych zakrętach, a prawie wszystkie zakręty tutaj są wolne. Nie jesteśmy jednak zbyt daleko. Myślę, że jeśli uda nam się wykonać mega okrążenie, to możemy się zbliżyć. Ponadto walczymy z Mercedesem, Aston Martinem i Red Bullem”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze