Spa-Francorchamps zostaje w F1 do 2025 roku

Przyszłość Grand Prix Belgii Formuły 1 na torze Spa-Francorchamps została zapewniona na kolejne dwa lata. Mistrzostwa świata podpisały nowy kontrakt z promotorem, przedłużający obowiązującą umowę o kolejny rok.

„Spa jest synonimem Formuły 1” – powiedział szef F1 Stefano Domenicali. „To jeden z torów, który był w pierwszym sezonie mistrzostw i jest uwielbiany przez kibiców oraz kierowców, zatem cieszę się z przedłużenia naszych relacji do 2025 roku”.

„Promotor podjął duże kroki przez ostatnie lata w celu poprawy doświadczenia fanów oraz infrastruktury. Prace postępują wśród wszystkich udziałowców z jasnym celem, jakim jest dostarczenie bezpiecznych i ekscytujących wyścigów. Chciałbym podziękować promotorowi oraz samorządowi Walonii za ich ciągłe wsparcie”.

Na torze Spa-Francorchamps zakończono niedawno 80-milionową inwestycję, która obejmowała wymianę części nawierzchni, powrót żwirowych poboczy oraz przebudowę kompleksu Eau Rouge-Raidillon w celu poprawy bezpieczeństwa i budowy nowych trybun, które powiększyły pojemność obiektu o 10 tysięcy miejsc.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze