Dyrektor techniczny Mike Elliott odchodzi z Mercedesa

Zespół Mercedes poinformował, że Mike Elliott, który był głównym dyrektorem technicznym ekipy Formuły 1, odchodzi po ponad dekadzie pracy

Elliott dołączył do Mercedesa w 2012 roku po przejściu z McLarena. W tym czasie pełnił on kilka funkcji w Mercedesie, będąc m.in. szefem aerodynamiki, dyrektorem ds. technologii i dyrektorem technicznym.

To on nadzorował ostatecznie nieudany projekt Mercedesa pod nowe przepisy techniczne wprowadzone w 2022 roku, nastawiając się na tak zwane «zeropod», który polegał na rezygnacji z sidepodów. Ekipa walczyła z ogromnym dobijaniem bolidu do podłoża, a sytuacja nie zmieniła się diametralnie na początku tego roku, w wyniku czego Elliott i Allison zamienili się rolami na dalszą część kampanii.

„Bycie częścią Mercedesa było jednym z największych przywilejów w mojej karierze” – powiedział Elliott. „W ciągu mojego czasu widziałem, jak zespół rozwijał się od grupy ludzi, którzy wspólnie wygrywali wyścigi, a następnie pierwsze mistrzostwa, aż do zdobycia rekordowych ośmiu z rzędu tytułów wśród konstruktorów. Jestem dumny, że mogłem wnieść swój wkład w tę podróż”.

„Chociaż w ostatnich dwóch sezonach nie wygrywaliśmy wyścigów w sposób, do którego aspirujemy, przetestowały nas one na wiele innych możliwości – i zmusiły nas do zakwestionowania naszych podstawowych założeń dotyczących sposobu, w jaki osiągamy wyniki. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy z przyjemnością opracowywałem strategię techniczną, która, mamy nadzieję, może stanowić fundament kolejnego cyklu sukcesów zespołu”.

„Zdecydowałem, że teraz jest właściwy czas na zrobienie kolejnego kroku poza Mercedesem – najpierw na przerwę i podsumowanie po 23 latach pracy na pełnych obrotach w tym sporcie, a następnie na znalezienie kolejnego wyzwania. Chciałbym podziękować moim kolegom z zespołu za fantastyczne 12 wspólnych sezonów i życzyć im samych sukcesów w nadchodzących latach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedes-AMG F1 Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze