FIA zamyka sprawę rodziny Wolffów

Zaledwie dwa dni po tym, jak FIA zainteresowała się artykułem prasowym sugerującym, że Susie Wolff przekazuje swojemu mężowi Toto poufne informacje na temat Formuły 1, Federacja zamknęła postępowanie w tej sprawie.

Artykuł opublikowany przez tytuł powiązany z Berniem Ecclestonem sugeruje, że szef zespołu Mercedesa-AMG zdradził się podczas ostatniego spotkania szefów ekip co do posiadania informacji, które powinni znać wyłącznie pracownicy Formula One Management.

Susie Wolff pracuje w FOM jako dyrektor zarządzający serii F1 Academy, co wzbudziło podejrzenia co do tego, że jest źródłem wycieku informacji.

W odpowiedzi na komunikat FIA, FOM opublikowało swoje oświadczenie zapewniające, że wdrożone przez nich procedury nie pozwalają pracownikom na uzyskanie informacji, które mogłyby rodzić konflikt interesów. FIA przyznała temu rację, zamykając sprawę.

„Po analizie kodeksu postępowania i polityki konfliktów interesów Formula One Management oraz potwierdzeniu, że odpowiednie środki bezpieczeństwa są wprowadzone, aby zapobiegać potencjalnym konfliktom, FIA uznała system zarządzania compliance FOM za wystarczająco solidny, aby zapobiec ujawnieniu poufnych informacji nieuprawionym osobom” – czytamy w oświadczeniu.

„FIA może potwierdzić, że nie prowadzi żadnego dochodzenia wobec jakiejkolwiek osoby w zakresie etyki czy postępowania dyscyplinarnego. Jako ciało zarządzające, FIA ma obowiązek dbać o uczciwość w światowym motorsporcie. FIA potwierdza swoje zaangażowanie wobec prawości i uczciwości”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze