Permane i były pracownik FIA w zespole RB

Aż trzy nowe osoby zasilą juniorski zespół Red Bulla. Alan Permane – znany z ekipy Alpine – zostanie dyrektorem wyścigowym, Tim Gross – wcześniej FIA – będzie szefem pionu technicznego, a Guillaume Cattelani został mianowany zastępcą Jody'ego Eggitona.

Tim Gross w przeszłości był dyrektorem technicznym w McLarenie w latach 2014-2018. W sumie spędził w tym zespole 28 lat. W sezonie 2023 został on dyrektorem technicznym specjalizującym się w samochodach jednomiejscowych.

„Jestem zachwycony możliwością dołączenia do Visa Cash App RB na początku ery ich rywalizacji” – powiedział Gross. „To zespół o wielkiej dumie i z dziedzictwem, w którym pracuje już kilka wyjątkowych osób, więc nie mogę się doczekać współpracy z szefem zespołu Laurentem Mekiesem i dyrektorem technicznym Jody Eggintonem. Przed nami ekscytujące wyzwanie, ale myślę, że zespół jest dobrze przygotowany, aby stawić mu czoła”.

Zaskoczeniem może być angaż Permane, który przez blisko 34 lata pracował w Enstone i rozstał się z ekipą po bardzo burzliwym i trudnym początku sezonu w 2023 roku: „Po kilku miesiącach przestoju, wspaniale jest wrócić do wyścigów z zespołem RB. Ze swojego doświadczenia wiem, jak profesjonalni, zdeterminowani i konkurencyjni są ludzie w tym zespole i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd ten duch może zabrać zespół w przyszłości”.

Guillaume Cattelani przez wiele lat pracował w Lotusie i w McLarenie, a do siostrzanego zespołu Red Bulla przeszedł, aby „skoncentrować się na aerodynamice, osiągach pojazdu i technologii, ustalając docelowe osiągi samochodu i zapewniając przywództwo operacyjne, które umożliwi osiągnięcie tych celów”.

„To fantastyczne, że mam okazję przenieść zespół Racing Bulls na wyższy poziom konkurencyjności. Naprawdę nie mogę się doczekać współpracy z Jodym i z pozostałymi członkami zespołu technicznego przy tworzeniu maszyn, które popchną zespół do przodu i zabiorą nas na czoło stawki”.

Dołączenie do zespołu trzech mocnych nazwisk jest swego rodzaju krokiem na przód w osiągnięciu jeszcze większej konkurencyjności w stawce. Zespół ma nadzieję, że to dopiero początek. Jak przyznaje szef zespołu Laurent Mekies, całą trójką posiada ogromną wiedzę techniczną, która na pewno pozwoli na osiągnięcie zamierzonych celów na sezon 2024: „Nominacje Tima, Guillaume’a i Alana wnoszą do zespołu ogromną ilość zwycięskiej wiedzy i nie mam wątpliwości, że pomogą przenieść zespół na wyższy poziom w F1. Mamy już w zespole bardzo silną i niezwykle doświadczoną grupę, a zatrudnienie tak wysoko kwalifikowanych osób, jak Tim, Alan i Guillamen, zwiększy nasze możliwości i pomoże nam spełnić najwyższe standardy techniczne w zespole Visa Cash App RB F1, zarówno na poziomie fabryki, jak i na torze”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Racing Bulls

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze