Ferrari potwierdziło oznaczenie tegorocznego samochodu

Zespół Ferrari poinformował, że tegoroczny bolid Formuły 1 będzie oznaczony symbolem SF-24. Konstrukcja ma być nadzieją włoskiej stajni na powrót do regularnej walki o zwycięstwa.

Ekipa z Maranello wkracza w nowy sezon z myślą co najmniej wyrównania tempa względem Red Bulla, który zdominował ubiegły sezon, wygrywając w 21 z 22 wyścigów. Ferrari to jedyna ekipa, która także triumfowała – za sprawą Carlosa Sainza Jr włoski zespół stanął na najwyższym stopniu podium podczas weekendu, w którym Red Bull Racing miał problemy z tempem. Mimo tej wygranej, Ferrari ostatecznie zajęło trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, ulegając na koniec sezonu Mercedesowi.

Wiadomo już, że nowe Ferrari SF-24 zostanie zaprezentowane 13 lutego.

Od 2015 roku bolidy Ferrari mają pierwszą część członu «SF». Wyjątek był w 2022 roku, kiedy konstrukcję oznaczono symbolem F1-75 dla uczczenia 75 lat działalności.

Dodatkowo Ferrari niedawno potwierdziło przedłużenie kontraktu z Charlesem Leclerkiem na następne sezony. Z kolei umowa Carlosa Sainza Jr wygasa pod koniec tego sezonu i będzie jednym z głównych kierowców na rynku.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze