Sainz ostrożny po zachęcającym piątku

Carlos Sainz mimo obiecującego tempa w piątkowych treningach, podchodzi ostrożnie, co do reszty wyścigowego weekendu na torze Suzuka.

Początek weekendu przed Grand Prix Japonii był udany dla Hiszpana. Sainz dwukrotnie uplasował się na siódmej pozycji podczas treningów. Mimo obiecującej jazdy, kierowca McLarena przewiduje, że pozostała część zmagań na japońskim obiekcie Suzuka, może być trudniejsza, niż wskazują na to wyniki. „To był prawdopodobnie ważniejszy piątek niż zwykle, biorąc pod uwagę, że kwalifikacje mogą być wietrzne i deszczowe” – powiedział Sainz. „Druga sesja treningowa może okazać się kluczowa przed niedzielnym wyścigiem”.

„Ukończyliśmy cały program. Myślę, że wszyscy pracowali nieco swobodniej i używali różnych trybów silnika niż zwykle ma to miejsce podczas piątkowych treningów. Uważam, że byliśmy dobrze przygotowaniu do panujących warunków i jesteśmy w dobrej pozycji wyjściowej. Ale nie wiem jak bardzo naciskali pozostali”.

„Jesteśmy zadowoleniu z odczuć, ale nie jesteśmy w stanie stwierdzić, z jakim obciążeniem jeździli nasi konkurenci, ani jakich konkretnych trybów silnika używali. Niemniej nasz samochód na pewno dobrze spisywał się w pierwszym sektorze, może nieco gorzej w trzecim”.

W związku z brakiem aktywności na torze w sobotę, Sainz przedstawił jak będzie wyglądał jego dzień z dala od toru: „Prawdopodobnie pogramy trochę na PlayStation w hotelu i będziemy przyglądać się tajfunowi. Sądzę, że będzie to dość spektakularne”.

Źródło: gptoday.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league