Wolff: Red Bull największym zagrożeniem w sezonie 2020

Toto Wolff typuje Maxa Verstappena, jako największe zagrożenie dla Mercedesa do walki o tytuł mistrzowski wśród kierowców oraz Red Bulla w klasyfikacji konstruktorów w sezonie 2020 F1.

Zdaniem szefa Mercedesa, Verstappen będzie w tym sezonie dodatkowo zmotywowany faktem, iż ma ostatnią szansę w karierze na zostanie najmłodszym mistrzem świata w historii Formuły 1. Myślę, że Red Bull [będzie największym zagrożeniem], ponieważ Max może zostać najmłodszym mistrzem świata w historii” - powiedział Wolff w wywiadzie dla Sky Sport F1.

Aktualnie najmłodszym zdobywcą mistrzowskiej korony w Formule 1 jest Sebastian Vettel, który w wieku 23 lat i 134 dni sięgnął po najważniejszy laur w F1 podczas wyścigu w Abu Zabi w listopadzie 2010 roku. Holenderski kierowca po ostatnim wyścigu sezonu 2020 może poprawić ten wynik o 74 dni. Uważam, że Red Bull i Helmut [Marko] kładą na to ogromny nacisk. To byłoby dla nich niezłe, więc będą bardzo skoncentrowani na sezonie 2020”.

Wolff dodaje również, że jego zespół nie skupia się na pobijaniu kolejnych rekordów, ale na odpowiednim zoptymalizowaniu samochodu na każdy weekend tegorocznej kampanii: Sądzę, że w jakiś sposób poprawiamy nasze liczby, ale chodzi o czerpanie radości z tego, co robimy oraz staramy się rozwijać zespół. Nie chodzi o siódmy tytuł z rzędu, chodzi o wykonywanie dobrej pracy przez każdy weekend tak dobrze, jak to tylko możliwe. W sezonie 2021 nastąpi ogromna rewolucja z ograniczeniem kosztów i zupełnie nowymi przepisami technicznymi. Chcemy się do tego odpowiednio dopasować i jednocześnie być konkurencyjnymi w 2020 roku”.

Źródło: skysports.com

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league