Rast: Vettel nie stracił swojego talentu

Dwukrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast jest przekonany, że Sebastian Vettel nadal ma to, co potrzeba, aby rywalizować o czołowe pozycje w Formule 1. Czterokrotny mistrz świata zakończy współpracę z Ferrari po sezonie 2020 i jest łączony z powstającą fabryczną ekipą Astona Martina.

„Sebastian Vettel jest jednym z najlepszych kierowców, z którymi miałem okazję się ścigać” – powiedział Rast. „W kartingu i Formule BMW, gdzie mogłem z nim rywalizować, zawsze był niesamowity i jednym z najlepszych. Nawet dzisiaj, wciąż jest jednym z najlepszych w Formule 1”.

Reputacja Vettela została nadszarpnięta po dołączeniu do Ferrari Charlesa Leclerca: „Z całą pewnością miał w ostatnich latach trudny okres. Wciąż jednak ma talent, nawet jeśli przechodzi mały kryzys. Nie sądzę, że stracił swój talent i według mnie nadal jest jednym z najlepszych kierowców w F1”.

Vettel zdobył w tym sezonie zaledwie jeden punkt, dzięki dziesiątej lokacie w Grand Prix Austrii, gdzie obrócił się po kontakcie z Carlosem Sainzem Jr. Podczas kolejnego wyścigu o Grand Prix Styrii Niemiec został wyeliminowany na pierwszym okrążeniu przez swojego zespołowego kolegę Leclerca.

Źródło: speedweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze