Verstappen: Nie będziemy usatysfakcjonowani dopóki nie wygramy

Max Verstappen umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Formuły 1, pokonując Valtteriego Bottasa w niedzielnym wyścigu w Barcelonie. Kierowca Red Bulla nie mógł jednak równać się z Lewisem Hamiltonem.

„Rozdzielenie dwóch Mercedesów to świetny wynik” – powiedział Verstappen. „Byli bardzo szybcy i jestem z tego zadowolony. To był kolejny mocny weekend, w którym zdobyliśmy dobre punkty i musimy być z tego zadowoleni”.

Verstappen wygrał poprzedni wyścig w Silverstone, lecz tym razem nie było mowy o rywalizacji z Hamiltonem: „Miałem dobry start i szybko udało się wyprzedzić Valtteriego, co było ważne. Próbowałem wszystkiego, aby utrzymać się za Lewisem na pierwszym komplecie opon, ale ich samochód jest szybszy i Lewis był odrobinę za mocny. Od tego momentu skupialiśmy się na naszym wyścigu i samochód był dobry”.

Drugi z kierowców Mercedesa-AMG Valtteri Bottas okazał się niegroźny dla Verstappena: „Spodziewałem się na koniec kłopotów ze strony Valtteriego, ale nie doganiał mnie i w końcu zjechał do boksów”.

„Drugie miejsce jest oczywiście dobre, ale jesteśmy tu po to, aby wygrywać i nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani, dopóki tego nie osiągniemy. Jesteśmy pomiędzy dwoma Mercedesami i chcielibyśmy wywierać większą presję na Lewisie, ale zdajemy sobie sprawę, że mają szybszy samochód”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league