Hamilton: W przyszłym roku czeka nas walka

Lewis Hamilton powiedział, że jest podekscytowany wyzwaniem, jakim może okazać się rywalizacja Mercedesa z Red Bullem w przyszłym sezonie, po tym jak Max Verstappen wygrał zarówno z nim, jak i z Bottasem w Grand Prix Abu Zabi.

Srebrne Strzały w sezonie 2020 ponownie zdominowały konkurencje wygrywając 13 z 17 wyścigów i zgarniając prawie wszystkie, poza dwoma, pole position. Zdobyli w ten sposób siódmy tytuł konstruktorów z rzędu, a Lewis Hamilton po raz siódmy został mistrzem świata.

Jednak w ostatnim wyścigu warunki dyktował Max Verstappen, po wcześniejszym znakomitym występie w kwalifikacjach i zdobyciu pole position. Holender w ten sposób zapewnił sobie zwycięstwo w Grand Prix Abu Zabi, co według Hamiltona może być zwiastunem ostrej walki między Red Bullem, a Mercedesem w nadchodzącym sezonie.

„To świetny rezultat, świetna jazda Maxa przez cały weekend i świetne pokazanie tego, że Red Bull to solidny bolid” – stwierdził siedmiokrotny mistrz świata po wyścigu na torze Yas Marina. „Z tego co wiem, to nie wprowadzaliśmy żadnych zmian w naszym silniku, więc myślę, że to raczej ich dobre tempo, niż nasz krok w tył. Uważam, że pracowali oni bardzo ciężko przez cały rok, więc gratulację dla Maxa i jego drużyny”.

Mimo że Lewis Hamilton był zadowolony z podium po ominięciu jednego wyścigu z powodu koronawirusa, to uważa on, że Red Bull może być poważnym zagrożeniem dla Mercedesa w 2021 roku: „Tak, nie wygraliśmy, ale wciąż mamy podwójne podium i myślę, że to dobry rezultat. Ale jako drużyna zdobyliśmy więcej punktów niż Red Bull, więc to pokazuję, że zdecydowanie mamy przed sobą walkę w przyszłym roku”.

„Bez dwóch zdań, ci goście będą mocni, tak samo jak ich samochód, ale to tak samo jak my, więc nie mogę się doczekać na to wyzwanie i pojedynki, które mam nadzieję nas czekają”.

Natomiast Verstappen apeluje do Red Bulla o zapewnienie, że w przyszłym roku ruszą pełną parą, zamiast działać według utartego schematu rozpoczynania sezonu za Mercedesem, by dobre tempo znaleźć dopiero na sam koniec sezonu: „Po prostu, mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z tego roku i że będziemy silniejsi od początku sezonu”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league