Sainz: Nie mogę doczekać się wyścigu

Carlos Sainz Jr ukończył sobotnie kwalifikacje do Grand Prix Portugalii na 5. miejscu. To jak na razie najlepszy wynik Hiszpana po dołączeniu do Ferrari.

Sainz od samego początku weekendu prezentował dobrą formę. Praktycznie w każdym treningu zajmował wysokie lokaty, a kwalifikacje nie były wyjątkiem: „To były bardzo trudne kwalifikacje w Portimão ze względu na porywisty wiatr i trudne warunki, ale jestem zadowolony z mojej sesji [kwalifikacyjnej]” – powiedział Sainz. „Kiedy byłem na torze, czułem, że dobrze sobie radzę i przez cały weekend podejmowaliśmy dobre decyzje dotyczące ustawienia bolidu”.

Hiszpan z każdym przejechanym kilometrem w samochodzie Ferrari wydaje się bardziej pewny siebie, co powinno przełożyć się na walkę z McLarenem o lepszą pozycję w klasyfikacji generalnej: „Największą zaletą dla mnie jest to, że moje podejście wydaje się działać dobrze, a uczucie z samochodem poprawia się z każdą sesją. Wciąż jest wiele do zrobienia, ale myślę, że dzisiejszy krok był dobrym krokiem i cieszę się z tego, chociaż wolałbym przejść do Q3 na pośredniej miejszance”.

„Moje tempo było dobre na niej i myślę, że gdyby nie korek na torze to na drugim mierzonym okrążeniu byłbym w lepszej pozycji, aby jeszcze lepiej nacisnąć.  Ale uratowałem jeden zestaw miękkich po mocnym pierwszym przejeździe w Q1, więc zdecydowaliśmy się uniknąć niepotrzebnego ryzyka i zakwalifikowaliśmy się do Q3 na miękkim komplecie opon.

„Pomimo nienajlepszego zestawu opon na początek wyścigu, jestem przekonany, że dzięki mocnemu startowi i zarządzaniu oponami z mojej strony możemy walczyć o dobre punkty. Nie mogę się doczekać. Ścigajmy się!”

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze