Binotto: Wynik nie taki, jakiego chcieliśmy, ale ponownie byliśmy konkurencyjni

Nie da się ukryć, że Ferrari może zaliczyć kolejny weekend wyścigowy do udanych. Obydwaj kierowcy Scuderii zameldowali się na podium w zmaganiach o Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Mattia Binotto był z tego powodu bardzo zadowolony. Pomimo braku zwycięstwa Włoch bardzo cieszył się z dobrego początku sezonu.

„W to popołudnie, wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć świetną rywalizację pomiędzy dwoma silnymi kierowcami, którzy do końca walczyli o zwycięstwo” – skomentował Włoch. „Ostatecznie nie wszystko potoczyło się tak jak chcieliśmy, ale ponownie byliśmy konkurencyjni. To był świetny start sezonu, 78 punktów zdobytych w dwóch wyścigach na 88 możliwych. To zdecydowanie rewelacyjny wynik i powinniśmy to docenić”.

Ponadto szef zespołu Ferrari mocno chwalił swoich kierowców: „Charles i Carlos bardzo dobrze się spisali, i zachowywali chłodny umysł w kluczowych momentach, co pozwoliło nam dowieźć tyle punktów. Parę sytuacji wpłynęło dziś na wynik końcowy, ale muszę pogratulować Red Bullowi i Maxowi [Verstappenowi]. Byli dziś bardzo mocni. Wchodzimy w kolejny tydzień z pozytywnym nastawieniem i obecnie jesteśmy już myślami w Melbourne gdzie ponownie damy z siebie wszystko”.

Źródło: formula1.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze