Sainz: Red Bull znów jest bardzo mocny

Carlos Sainz po piątkowych treningach na torze Suzuka przyznał, że zespół Red Bull Racing wrócił do dobrej formy. Hiszpan uważa, że będzie niezwykle ciężko powtórzyć sukces Ferrari z Singapuru.

Madrytczyk w pierwszym treningu uzyskał drugi czas, natomiast w popołudniowej sesji zakończył jazdy z czwartym wynikiem. W obydwu przypadkach najszybszy był aktualny lider klasyfikacji generalnej Max Verstappen. Holender w FP1 był o ponad pół sekundy szybszy od Hiszpana, natomiast w FP2 strata drugiego Leclerca wyniosła nieco powyżej 0,3 sekundy.

Sainz, podsumowując pierwszy dzień weekendu o Grand Prix Japonii, zasugerował, że ciężko będzie się przeciwstawić formie dwukrotnego mistrza świata F1: „W ten weekend różnice do naszych najbliższych rywali [McLaren, Mercedes] wydają się zbliżone do tych, które widzieliśmy w ostatnich wyścigach, w związku z czym wracamy do miejsca, w którym byliśmy w poprzednich wyścigach. Z kolei Red Bull znów jest bardzo mocnym” - powiedział kierowca Ferrari. „Z mojej strony nadal dużo pracy jest w dostrajaniu samochodu i dzisiaj przetestowaliśmy wiele różnych ustawień, aby znaleźć najlepszy kompromis dla tego toru”.

„Mamy wiele danych do sprawdzenia i dziś wieczorem będziemy musieli zdecydować, jakie ustawienia zastosować jutro, próbując ustawić samochód w odpowiednim oknie osiągów. Przed nami kilka ciekawych dni”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze