Verstappen obawia się o tempo wyścigowe

Max Verstappen wywalczył swoje czwarte pole position w czterech rundach Formuły 1. Szanse na doskonały sezon prysły jednak podczas ostatniego wyścigu w Australii i Holender nie jest przekonany, czy powróci na najwyższy stopień podium.

„Nie byłem zadowolony z moich długich przejazdów” – powiedział kierowca Red Bull Racing po zdobyciu pole position. „Tempo nie jest takie, jakie bym sobie życzył”.

Weekend na torze Suzuka odbiega od standardowego. Wilgotna nawierzchnia podczas drugiej sesji treningowej sprawił, że prawie nikt nie wyjechał w niej na tor, co efektywnie skróciło czas na przygotowania o jedną trzecią.

„To jest pewna niewiadoma przed niedzielą, bo patrząc na długie przejazdy, zwłaszcza Ferrari wydaje się być bardzo komfortowe. Może nie byli szybcy na dystansie jednego okrążenia, ale z pewnością byli szybcy na długich przejazdach. Musimy poczekać i przekonamy się, jak przełoży się to na wyścig”.

Verstappen przyznał, że miękkie opony nie dawały optymalnej przyczepności przez cały dystans okrążenia kwalifikacyjnego i lider klasyfikacji generalnej zaczął tracić czas w końcówce japońskiego toru, a nawet popełnił kilka błędów.

Zespół Red Bull Racing po raz pierwszy w tym sezonie zajął cały pierwszy rząd na polach startowych. Sergio Pérez może świętować swój najlepszy wynik kwalifikacji w tym sezonie, tracąc do swojego zespołowego kolegi tylko 0,066 sekundy.

Źródło: racefans.net

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze