Corvette wystartuje w 24h Nürburgring i Spa?

Dzięki budowie samochodu grupy GT3, Corvette może rozszerzyć swoją obecność w europejskich wyścigach. Zespół TF Sport chce wystawić nowy model Z06 GT3.R w przynajmniej dwóch rundach Intercontinental GT Challenge.

Brytyjska ekipa pozyskała dwa nowe samochody, aby rywalizować w sezonie 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Choć porozumienie z General Motors nie obejmuje żadnych dodatkowych startów, ekipa ma ambicje, aby wziąć udział w 24-godzinnych wyścigach na torach Nürburgring Nordschleife i Spa-Francorchamps.

„Myślę, że jako zespół chcielibyśmy pojechać w największych wyścigach GT3, jak Spa i Nürburgring” – powiedział szef zespołu Tom Ferrier. „Jednak nie w 2024 roku, bardziej w 2025. Teraz będziemy mieli tylko dwa samochody na rozpoczęcie sezonu i spodziewamy się trzeciego egzemplarza latem, którym będziemy chcieli wystartować w kilku różnych wyścigach i przetestować kierowców na przyszły sezon”.

„Plan zakłada dodanie kolejnych dwóch samochodów w 2024 roku. Umożliwi nam to starty w ELMS, GT World Challenge i Azjatyckiej Serii Le Mans. Potem będziemy mieli kolejne dwa, a następnie całe mnóstwo!”

Corvette nie uczestniczyło w żadnym z dwóch 24-godzinnych wyścigów – które są teraz częścią cyklu Intercontinental GT Challenge – od 2011 roku. Amerykańska marka dwukrotnie wygrała na Spa-Francorchamps w latach 2007 i 2009.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze