Julius Seebach nowym szefem Audi Motorsport

Dotychczasowy dyrektor zarządzający Audi Sport Julius Seebach obejmie 1 grudnia kontrolę nad wyścigowymi aktywnościami niemieckiej marki. Zastąpi on dotychczasowego szefa Audi Motorsport Dietera Gassa, który pełnił rolę od 2017 roku.

„Jestem przekonany, że Julius Seebach jest właściwą osobą do repozycjonowania naszych programów wyścigowych” – powiedział prezes zarządu Audi Markus Duesmann. „W imieniu całego zarządu chciałbym podziękować Dieterowi Gassowi za jego wysiłki. To on stoi za niewiarygodnymi wręcz sukcesami, jakie mieliśmy w DTM, szczególnie w dwóch ostatnich latach. Dieter odpowiada także za nasze udane wejście do Formuły E. Sam byłem w motorsporcie niemal całe swoje życie i wiem, ile pasji i zaangażowania potrzeba, aby odnieść sukces”.

Gass dołączył do Audi Sport w 1994 roku jako inżynier wyścigowy. W latach 2001-2011 pracował w Formule 1 dla Toyoty i Lotusa, by powrócić do Audi w 2012 roku, pełniąc funkcję szefa aktywności wyścigowych, gdzie przyczynił się do wygranych w WEC. W 2013 roku został szefem programu DTM, a na początku 2017 roku zastąpił Wolfganga Ullricha na stanowisku szefa Audi Motorsport.

Zmiana w strukturach Audi jest związana ze wcieleniem fabrycznych i klienckich programów wyścigowych do Audi Sport w Neuburgu. Nie wiadomo jeszcze, czym będzie zajmować się Gass po oddaniu swoich dotychczasowych obowiązków.

„Finał sezonu DTM na Hockenheim to był dla mnie wzruszający moment” – powiedział Gass. „DTM ukształtowało moje życie przez ostatnich sześć lat. To był bardzo intensywny okres, w którym rodzina zwykle nie widywała mnie w weekendy. Dlatego koniec DTM jaką znamy to dobra okazja, abym zaczął coś nowego, zwłaszcza że 2020 rok był szczególnie intensywny ze względu na wcielenie programów fabrycznych do Audi Sport. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, naszym ekipom, kierowcom i partnerom. Współpraca z nimi to była przyjemność. Bardzo się cieszę, że motorsport pozostanie ważną częścią strategii Audi i jestem przekonany, że Audi Sport będzie odnosić sukcesy. Markus Duesmann i Oliver Hoffmann to prawdziwi entuzjaści, którzy pomimo obowiązków wobec firmy, nie zapominają o fanach wyścigów”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league