Ghiotto wygrywa skrócony wyścig Formuły 2

Luca Ghiotto odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Mistrzostw Formuły 2. Kierowca UNI-Virtuosi pokonał mistrza serii Nycka de Vriesa w niedzielnym wyścigu na torze w Soczi, który został przerwany po wypadku na pierwszym okrążeniu.

Lokalny kierowca Nikita Mazepin ruszał z pole position, lecz nie zmieścił się w drugim zakręcie i musiał wyjechać poza tor. Rosjanin napotkał na poboczu Jacka Aitkena, który również przestrzelił drugi zakręt. Ta dwójka zderzyła się kołami, a samochód Mazepina został posłany na przeciwną stronę toru, zabierając ze sobą ruszającego z trzeciego pola Nobuharu Matsushitę. Rosjanin i Japończyk zakończyli wyścig na barierze, natomiast Aitken spadł niemal na koniec stawki z przebitą oponą.

Ekipa ratownicza poświęciła ponad 20 minut na to, by upewnić się, że Matsushita zostanie bezpiecznie wydobyty ze swojego rozbitego samochodu. Gdy oceniono, że Japończyk nie doznał żadnych złamań, został przewieziony do szpitala na rutynowe badania.

W momencie przerwania wyścigu na czele znajdował się Ghiotto, mający za sobą Calluma Ilotta i de Vriesa. Gdy rywalizacja została wznowiona, mistrz serii wyprzedził kierowcę Charouz w drugim zakręcie, a za nimi w taki sam sposób Sérgio Sette Câmara wyprzedził swojego zespołowego kolegę Nicholasa Latifiego. Po znakomitym starcie, Artiom Markiełow przebił się z samego końca stawki na dziewiątą lokatę, a następnie wyprzedził Giuliano Alesiego w walce o ósme miejsce.

Alesi wkrótce znalazł się pod presją ze strony Micka Schumachera, który w zdecydowany sposób próbował wyprzedzić Włocha i samemu stracił w ten sposób lokatę na rzecz Jordana Kinga. Niemiec dwa okrążenia później wycofał się z rywalizacji. Na sześć okrążeń przed metą Alesi powrócił przed Markiełowa, którego do końca wyścigu wyprzedził również King.

Z przodu Ghiotto skutecznie bronił się przed de Vriesem, który pomimo wszelkich starań nie zdołał zbliżyć się wystarczająco blisko do Włocha na hamowaniu do drugiego zakrętu. Czołówka zbliżyła się do siebie i tak Holender musiał uważać na jadącego za nim Ilotta, a pierwszą piątkę uzupełniali Sette Câmara i Latifi. Taka kolejność utrzymała się już do końca, lecz Sette Câmara został sklasyfikowany na szóstym miejscu, po otrzymaniu kary za wyjazd poza tor. Do pierwszej piątki awansował dzięki temu Guanyu Zhou. Punktowaną ósemkę uzupełnili Sean Gelael i Alesi, a czołową dziesiątkę zamknęli King i Markiełow.

PNrKierowcaZespółRezultat
18
Luca Ghiotto
UNI-Virtuosi Racing15 okr.
24
Nyck de Vries
ART Grand Prix+ 0,712
311
Callum Ilott
Sauber Junior Team by Charouz+ 1,672
46
Nicholas Latifi
DAMS+ 3,383
57
Guanyu Zhou
DUNI-Virtuosi Racing+ 3,820
65
Sérgio Sette Câmara
DAMS+ 7,336
710
Sean Gelael
Prema Racing+ 10,343
820
Giuliano Alesi
DTrident+ 13,108
916
Jordan King
MP Motorsport+ 14,851
1022
Artiom Markiełow
BWT Arden+ 16,769
1115
Jack Aitken
Campos Racing+ 23,898
1221
Ralph Boschung
Trident+ 26,558
1312
Matewos Isaakian
DSauber Junior Team by Charouz+ 27,414
141
Louis Delétraz
Carlin+ 31,933
1514
Marino Sato
DCampos Racing+ 36,472
1618
Tatiana Calderón
DBWT Arden+ 43,057
1717
Mahaveer Raghunathan
DMP Motorsport+ 1:01,506
NSK9
Mick Schumacher
DPrema Racing
NSK3
Nikita Mazepin
DART Grand Prix
NSK2
Nobuharu Matsushita
Carlin
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league