Niezagrożony Vesti wygrywa deszczowy sprint F2

Frederik Vesti zwyciężył w deszczowym wyścigu sprinterskim F2 na torze Silverstone. Jako drugi linię mety minął Theo Pourchaire. Najlepszą trójkę uzupełnił Jack Doohan.

Po odwróceniu najszybszej dziesiątki kwalifikacji, z pole position do sprintu ruszał Frederik Vesti, lider klasyfikacji kierowców. Na drugim polu ustawił się Isack Hadjar, a za nimi ruszali kolejno: Theo Pourchaire, Enzo Fittipaldi, Ollie Bearman, Jack Doohan oraz Ayumu Iwasa.

Przez deszczowe warunki sędziowie zdecydowali o tym, że do wyścigu kierowcy ruszą ze startu lotnego. Frederik Vesti spokojnie obronił swoje prowadzenie. Drugie miejsce utrzymał Isack Hadjar. Ollie Bearman fenomenalnym manewrem minał Fittipaldiego i odebrał Brazylijczykowi trzecią pozycję.

Na pierwszym kółku doszło do kolizji w dolnej części stawki. Brad Benavides wyleciał z toru po kontakcie z Clementem Novalakiem. Bolid PHM rozbił się o bandę, wywołując na tor samochód bezpieczeństwa.

Do ścigania wróciliśmy na trzecim okrążeniu. Vesti ponownie bardzo mądrze rozegrał restart i utrzymał swoją pozycję lidera. Bearman wykonał kolejny odważny manewr, atakując tym razem Pourchaire’a. Brytyjczyk opóźnił hamowanie do zakrętu, minął kierowcę ART i zajął trzecie miejsce. Niecałe okrążenie później Bearman dopadł i wyprzedził również Hadjara.

Na siódmym okrążeniu Ollie popełnił błąd i obrócił swój bolid w ostatnim zakręcie. Drugie miejsce odzyskał Hadjar, a chwilę później do Brytyjczyka bardzo zbliżył się Pourchaire, który również bez większych problemów minął Bearmana. Za ich plecami trwała zaciekła walka o piąte miejsce między Enzo, Martinsem a Doohanem.

Między dziewiątym a jedenastym okrążeniem Vesti zbudował bezpieczną, 7-sekundową przewagę. Za jego plecami Hadjar stracił drugie miejsce na rzecz Theo. Ollie Bearman w tym samym czasie odpierał kolejne ataki Doohana w walce o miejsce czwarte.

Na kółku nr 15 Hadjar zaczął gwałtownie tracić tempo. Do Francuza dopadła grupa pościgowa. Bearman odważnym manewrem w zakręcie Copse wyprzedził kierowcę Hitech i zajął ponownie trzecią lokatę. Na następnym okrążeniu Isack stracił też miejsce czwarte na rzecz Doohana.

Między szesnastym a osiemnastym okrążeniem Doohan i Bearman po raz kolejny stoczyli niesamowitą walkę o ostatnie miejsce na podium. W końcu Ollie popełnił błąd i wyjechał poza tor, oddając Australijczykowi pozycje. Bearman, wrócił na tor w ostatnim zakręcie w bardzo niebezpieczny sposób, powodując ogromny caos na pozycjach 4-8. Walka na tych pozycjach trwała niemal do ostatniego zakrętu.

Frederik Vesti bez problemów dowiózł prowadzenie i przekroczył linie mety jako pierwszy. Drugie miejsce na podium zajął Theo Pourchaire, a na najniższym stopniu podium stanął Jack Doohan. Punktowaną ósemkę uzupełnili: Fittipaldi, Hadjar, Bearman, Martins oraz Arthur Leclerc.

Start wyścigu głównego w niedzielę o 10:55.

PNrKierowcaZespółRezultat
17
Frederik Vesti
Prema Racing19 okr.
25
Théo Pourchaire
ART Grand Prix+ 13,4
314
Jack Doohan
Invicta Virtuosi Racing+ 19,4
44
Enzo Fittipaldi
Rodin Carlin+ 25,6
510
Isack Hadjar
Hitech Pulse-Eight+ 30,5
68
Oliver Bearman
Prema Racing+ 30,8
76
Victor Martins
ART Grand Prix+ 31,3
812
Arthur Leclerc
DAMS+ 31,6
916
Roy Nissany
PHM Racing by Charouz+ 32,4
103
Zane Maloney
Rodin Carlin+ 38,5
112
Jehan Daruvala
MP Motorsport+ 39,8
121
Dennis Hauger
MP Motorsport+ 40,2
1324
Kush Maini
Campos Racing+ 44,1
149
Jak Crawford
Hitech Pulse-Eight+ 44,7
1515
Amaury Cordeel
Invicta Virtuosi Racing+ 45,2
1620
Roman Staněk
Trident+ 48,2
1721
Clement Novalak
Trident+ 51,0
1822
Richard Verschoor
Van Amersfoort Racing+ 52,8
1923
Juan Manuel Correa
Van Amersfoort Racing+ 1:7,9
2025
Ralph Boschung
Campos Racing+ 1:14,1
2111
Ayumu Iwasa
DAMS
NSK17
Brad Benavides
PHM Racing by Charouz

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze