Flörsch pisze historię kobiet w Formule 3

Podczas wyścigu głównego Formuły 3 w Belgii, niemiecka zawodniczka i podopieczna Alpine Sophia Flörsch zajęła siódme miejsce i jako pierwsza kobieta w historii Formuły 3 zdobyła punkty.

Niemka doskonale poradziła sobie w zmiennych warunkach i pokonała wielu rywali, kończąc wyścig w punktowanej strefie. Warto nadmienić, że zawodniczka startowała z odległej, 24. pozycji, a kwalifikacje odbywały się w zmiennych warunkach.

Flörsch była jedną z kilku, którzy zdecydowali się na start na deszczowych oponach — decyzja o rozpoczęciu wyścigu na oponie deszczowej, była jej decyzją. Po tym, jak na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa spowodowany przez Olivera Goethe, Niemka jako jedna z nielicznych nie zjechała do alei serwisowej i pozostała na deszczówkach.

„Sobota była mocna, kończąc zmagania na 12. miejscu po zaledwie trzech okrążeniach, ale potem w niedzielę, zdecydowaliśmy się na odpowiednią strategię i skończyliśmy w punktach podczas bardzo trudnych warunków. Jestem bardzo zadowolona z wyniku i chcę podziękować ekipie PHM za danie mi szansy wyboru opon deszczowych” – mówiła po wyścigu Niemka.

Do samego końca Flörsch walczyła z Sebastianem Montoyą o piątą pozycję, ale w samej końcówce dogonił ich Caio Collet, który mając slicki, wyprzedził walczącą ze sobą dwójkę.

Dla zawodniczki to historyczny moment, ponieważ są to pierwsze punkty kobiety w historii Formuły 3. Mało brakowało a pierwszy punkty zawodniczka PHM by Charouz Racing zdobyła w Austrii, gdzie początkowo była sklasyfikowana na dziewiątej pozycji, ale później została zdyskwalifikowana z powodów technicznych. Inspekcja samochodu zespołu PHM Racing by Charouz wykazała, że prześwit był zbyt mały. W rezultacie sędziowie zdyskwalifikowali samochód Flörsch za niezgodność z przepisami technicznym.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze