Sześć wyścigów w Berlinie zakończy sezon Formuły E

Władze Mistrzostw Formuły E ogłosiły plan zakończenia sezonu 2019/2020 w sierpniu, sześcioma wyścigami rozegranymi na płycie lotniska Tempelhof w Berlinie. Elektryczna seria wyścigowa będzie stacjonować w stolicy Niemiec przez nieco ponad tydzień, ścigając się na trzech różnych konfiguracjach.

„Od momentu podjęcia decyzji o zawieszeniu sezonu w marcu, skupialiśmy się na kalendarzu, który weźmie pod uwagę bezpieczeństwo naszej społeczności, wizerunek Formuły E jako wyścigów w centrach miast oraz ekscytujące zakończenie sezonu” – powiedział szef Formuły E Jamie Reigle. „Zmierzamy do Berlina, na tor uwielbiany przez zespoły, kierowców i fanów, na dziewięciodniowy festiwal ścigania, z trzema podwójnymi rundami”.

Aby skrócić czas spędzony w Berlinie, Formuła E po raz pierwszy w swojej historii będzie ścigać się w środku tygodnia. Sezon zostanie wznowiony od dwóch rund w dniach 5-6 sierpnia, po czym tor zostanie przebudowany na kolejne dwa wyścigi 8-9 sierpnia. Po kolejnej przebudowie, kulminacja sezonu nastąpi 12-13 sierpnia.

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Niemiec obostrzeniami, wydarzenia masowe nie mogą odbywać się przy udziale więcej niż 1000 osób, wliczając to służby i zaopatrzenie. Oznacza to, że na torze zabraknie kibiców, a zespoły będą musiały ograniczyć swój personel do 20 osób.

Formuła E ma wkrótce zaprezentować trzy konfiguracje toru w Berlinie, a także harmonogram zawodów – sugeruje się, że wyścigi w środę i czwartek zostaną rozegrane późnym popołudniem.

Źródło: fiaformulae.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league