O’Ward pozostanie w McLarenie SP na kolejny sezon IndyCar

Debiutant roku wyścigu Indianapolis 500 Patricio O’Ward pozostanie w zespole McLarena SP na swój drugi pełny sezon w serii IndyCar.

„Jestem niezmiernie podekscytowany reprezentowaniem McLarena SP w przyszłym sezonie i kontynuowania pracy na fundamentach, które postawiliśmy w tym roku” – powiedział Meksykanin. „To wspaniała grupa ludzi, którzy przywitali mnie jak druga rodzina. Patrząc na to, ile zmian miało miejsce w trakcie mojej kariery, możliwość pozostania na drugi rok jest dla mnie bezcenna”.

O’Ward nie rywalizuje o tytuł debiutanta roku, bowiem startował już w kilku wyścigach w latach 2018-2019, lecz jest to jego pierwszy pełny sezon. Wspólnie z McLarenem SP wywalczył jedno pole position i trzykrotnie stawał na podium w 2020 roku, a także zajął szóste miejsce w swoim pierwszym wyścigu Indianapolis 500.

McLaren zmieni swojego drugiego kierowcę, bowiem ogłosił już zakończenie współpracy z Oliverem Askew wraz z ostatnim tegorocznym wyścigiem. Ze względu na problemy zdrowotne, Amerykanina zastępował już w tym roku szukający pracy Hélio Castroneves. Zespół wyrażał też zainteresowanie osobą Sergio Pereza.

Źródło: arrowmclarensp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league