Kallio zastąpi Zarco do końca sezonu

Drogi Johanna Zarco oraz ekipy KTM-a miały się rozejść dopiero po sezonie 2019 MotoGP, ale obie strony zdecydowały zakończyć swoją współpracę już teraz.

Francuz nie pojawi się już na torach MotoGP, ale do końca sezonu pozostanie w stałym kontakcie z zespołem. Zastępcą Francuza będzie testowy zawodnik zespołu, Mika Kallio. Fin w latach 2016-2018 wystartował w sześciu wyścigach mając dziką kartę oraz ma na swoim koncie 16 wygranych wyścigów i 49 razy stawał na podium. Kallio przyczynił się również w pracach nad motocyklem RC16.

Jak przyznał Pit Beirer, dyrektor zespołu KTM, decyzja została podjęta w celu zapewnienia jak najlepszego wykorzystania posiadanych i możliwych zasobów: „Musimy podejmować decyzje, aby zapewnić, że wykorzystujemy nasze zasoby w najlepszy możliwy sposób (dalej nie kumam). Jesteśmy głęboko przekonani, że Mika może nam pomóc na tym etapie dzięki jego wiedzy i doświadczeniu. Najważniejsze jest to, abyśmy sprawdzali nasze wyniki testów w rzeczywistych warunkach wyścigowych, aby rozpocząć sezon 2020 z jak najlepszej pozycji”.

„Mika udowodnił swoje umiejętności jeżdżąc RC16 i cieszymy się, że ponownie dołączy do grona etatowych zawodników. Nie ma wątpliwości, że skupimy się na nowej konfiguracji motocykla z numerem #82, walcząc o punkty w ostatnich wyścigach sezonu. Jednocześnie chcemy wyrazić swoją wdzięczność Johannowi za jego wysiłek odkąd dołączył do naszego ambitnego projektu w listopadzie ubiegłego roku. Musimy teraz myśleć o przyszłości i stawiać odpowiednie kroki. KTM będzie go nadal wspierać aż do wygaśnięcia jego kontraktu pod koniec 2019 roku i naprawdę życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league