Zespół Red Bull KTM potwierdził, że Pol Espargaró spróbuje wystartować w zbliżającym się wyścigu MotoGP o Grand Prix Tajlandii niecałe dwa tygodnie po operacji kontuzjowanego nadgarstka. Potwierdzono już, że zawodnik przeszedł testy medyczne przed weekendem.

Hiszpan doznał złamania lewej kości promieniowej w ostatnim treningu w Aragonii, co wykluczyło go z wzięcia udziału w kwalifikacjach i wyścigu. W ten sam weekend przeprowadzono operację w Barcelonie, a przez ostatnie dni zawodnik przechodził intensywną rehabilitację, aby przywrócić lewy nadgarstek do stanu umożliwiającego mu start w zbliżającym się Grand Prix Tajlandii.

W czasie weekendu wyścigowego na Chang International Circuit, Espargaró będzie po każdej sesji treningowej poddawany ocenie, czy jazda na motocyklu nie jest dla niego uciążliwa, a ostateczna decyzja co do startu w kwalifikacjach i wyścigu zapadnie po wszystkich treningach.

Jeśli okaże się, że Espargaró nie będzie w stanie przystąpić do rywalizacji w Tajlandii, KTM raczej nie zastąpi go innym motocyklistą, ponieważ dotychczasowy zawodnik testowy zespołu Mika Kallio pojawił się na miejscu Johanna Zarco, który przedwcześnie zakończył współpracę z austriackim producentem. KTM ma również do dyspozycji Daniego Pedrosę, jednak sam zainteresowany miał odmówić możliwości startu w wyścigu, ponieważ podkreślił, że woli utrzymać swoją rolę testera.

Wyścig o Grand Prix Tajlandii odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 9:00 czasu polskiego. Jeśli Espargaró nie pojedzie w ten weekend, wówczas będzie on miał dodatkowe dwa tygodnie na wypoczynek przed kolejnym wyścigiem o Grand Prix Japonii 20 października.

Dzisiaj Red Bull KTM potwierdził, że Espargaró przeszedł testy medyczne przed jutrzejszym startem weekendu w Buriram.

Źródło: crash.net

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race