Michelin wyłącznym dostawcą opon w MotoGP do 2026 roku

Dorna Sports ogłosiła przedłużenie obecnej współpracy z firmą Michelin na wyłączność w dostarczaniu ogumienia do MotoGP co najmniej do sezonu 2026.

Francuski producent opon podpisał przedłużenie umowy o kolejne trzy lata. Obecny kontrakt kończył się pod koniec sezonu 2023, dzięki czemu Michelin pozostanie w MotoGP co najmniej do 2026 roku. Właśnie w tym czasie nastąpi dziesięciolecie, kiedy producent został wyłącznym dostawcą ogumienia, przejmując w 2016 roku tę rolę od Bridgestone.

Oprócz dostarczania opon, Dorna potwierdziła również, że francuska marka będzie widoczna na torze w postaci logo przez cały okres trwania umowy, a także zostanie sponsorem tytularnym rundy co roku.

Florent Menegaux, CEO Michelin, powiedział, że jest zadowolony z wyników osiągniętych w czasie dotychczasowej pięcioletniej współpracy, dodając, że Michelin jest dumny z dokonanego technologicznego postępu w ramach partnerstwa.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, jakie osiągnęliśmy od czasu powrotu Michelin do MotoGP, a dziś przedłużyliśmy naszą współpracę z Dorna Sports” – powiedział Menegaux. „Jesteśmy szczególnie dumni z postępu technologicznego, jaki dokonał się dzięki naszym produktom, a także z wielu rekordów pobitych wspólnie z naszymi partnerami”.

„Te mistrzostwa oferują fanom zniewalający spektakl i jest on dostępny za pośrednictwem platform cyfrowych, które nie mają sobie równych w sportach motorowych. Bycie partnerem MotoGP stanowi zatem cenną okazję dla Michelin do zaangażowania publiczności i uczestników z całej dyscypliny w swoją wizję, markę, opony i innowacje. Dla Michelin sporty motorowe to laboratorium, które zachęca do przekazywania swojej wiedzy i zrównoważonych rozwiązań z korzyścią dla wszystkich”.

Carmelo Ezpeleta, CEO Dorny Sports, dodał z kolei, że jest zachwycony przedłużeniem współpracy z Michelin, która jego zdaniem pomogła stworzyć erę najlepszej rywalizacji w historii wyścigów motocyklowych.

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy kontynuować naszą współpracę z Michelin co najmniej do 2026 roku” – mówił Ezpeleta. „Michelin był ważnym partnerem MotoGP, odkąd w 2016 roku stał się dostawcą opon do królewskiej klasy, pomagając nam stworzyć jedną z największych epok rywalizacji w historii wyścigów motocyklowych Grand Prix”.

„Cieszę się, że osiągniemy dekadę współpracy i mam nadzieję, że będziemy mogli wspólnie budować na tym niesamowitym fundamencie. Ta umowa to fantastyczna wiadomość dla nas wszystkich w mistrzostwach”.

Źródło: motogp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league