Neuville najszybszy na shakedownie

Thierry Neuville najszybszy na shakedownie przed Rajdem Portugalii. Za Belgiem uplasował się drugi z kierowców Hyundaia – Dani Sordo (+0,3 s), a na trzecim miejscu – Ott Tänak (+0,4 s).

Większość kierowców w czwartkowy poranek pokonała trasę odcinka testowego cztery razy. Po dwóch pierwszych przejazdach liderem shakedownu był Ott Tänak, ale na trzeciej próbie prowadzenie przeszło w ręce Thierry'ego Neuville'a, gdzie pozostało już do końca. W Portugalii Neuville jeździ w drugim zespole Hyundaia, a jego miejsce w pierwszym teamie zajął zwycięzca ostatniej rundy WRC, Hayden Paddon.

Na czwartym miejscu uplasował się dawno niewidziany już na trasach rajdowych Kris Meeke, którego zespół w Portugalii powrócił do rywalizacji. Za Irlandczykiem znalazł się Andreas Mikkelsen, a na szóstym miejscu wicemistrz świata, Jari-Matti Latvala. Siódmą pozycję zajął Hayden Paddon, a dopiero ósmą mistrz świata, Sébastien Ogier. Czołową dziesiątkę zamknęli: Stéphane Lefebvre i Kevin Abbring, dla którego to pierwszy rajd w tym sezonie.

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak trzykrotnie przejechali trasę shakedownu i uplasowali się na 31. miejscu tracąc 9,7 s do najszybszego kierowcy WRC-2, Pontusa Tidemanda.

W czwartek na kierowców czeka tylko jeden odcinek specjalny do przejechania. Będzie to 3,36-kilometrowy oes Lousada. Początek o godzinie 20:01.