Rovanperä najszybszy na shakedownie Rajdu Monzy

Kalle Rovanperä uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed ostatnią rundą tegorocznego sezonu WRC – Rajdu Monzy.

Na zakończenie zmagań w WRC o tytuł wśród kierowców walczą jedynie kierowcy Toyoty – Sébastien Ogier oraz Elfyn Evans, których dzieli 17 punktów. Z kolei wśród zespołów Toyota ma 47-punktową przewagę nad Hyundaiem.

Rajd Monzy jest rozgrywany już drugi rok z rzędu z powodu ograniczeń wywołanych pandemią i zastępuje ponownie odwołany Rajd Japonii, który miał wieńczyć sezon. Czwartkowy shakedown, który został przygotowany na trasie o długości 4,09 km, był rozgrywany już po zachodzie słońca, w wyniku czego niezastąpione okazały się być dodatkowe reflektory zamontowane na maskach samochodów.

Na odcinku testowym najlepszy czas uzyskał Rovanperä, pokonując trasę w czasie 2:55,1. Z drugim wynikiem zameldował się Thierry Neuville z Hyundaia, tracąc do Fina 0,3 sekundy, zaś trzeci był Adrien Fourmaux z M-Sport Forda, mając sekundę straty.

„Tor jazdy jest dość podobny do zeszłorocznego, ale warunki są znacznie lepsze, nie ma deszczu ani błota pośniegowego, więc jest to dla nas trochę przyjemniejsze” – powiedział Rovanperä. „Dzisiaj była mgła i jest szansa, że będziemy ją mieć również rano na etapach górskich. Nasza sesja testowa na ten weekend nie była najlepsza. W czasie dnia testowego mieliśmy nieco trudności, ale teraz odczucie z jazdy samochodem było całkiem dobre i jak dotąd nie chciałem jeszcze wprowadzać żadnych większych zmian”.

Czwarta lokata przypadła Evansowi, piąty czas uzyskał Gus Greensmith, szósty rezultat wykręcił Dani Sordo, a czołową dziesiątkę shakedownu uzupełnili Teemu Suninen, który zastępuje Otta Tänaka w fabrycznej ekipie Hyundaia, a także Sébastien Ogier, Takamoto Katsuta oraz Oliver Solberg.

W czasie Rajdu Monzy załogi będą miały do pokonania 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 253,18 km.

W Rajdzie Monzy startuje również Kajetan Kajetanowicz, który w klasyfikacji WRC 3 jest liderem, lecz ma tyle samo punktów, co Francuz Yohan Rossel – 127.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
169

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT2:55,1
211

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,3
316

Adrien Fourmaux
Alexandre Coria
M-Sport Ford WRT+ 1,0
433

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,3
544

Gus Greensmith
Jonas Andersson
M-Sport Ford WRT+ 1,3
66

Dani Sordo
Cándido Carrera
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,3
73

Teemu Suninen
Mikko Markkula
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,4
81

Sébastien Ogier
Julien Ingrassia
Toyota Gazoo Racing WRT+ 3,7
918

Takamoto Katsuta
Aaron Johnston
Toyota Gazoo Racing WRT+ 3,8
102

Oliver Solberg
Elliott Edmondson
Hyundai 2C Competition+ 5,8

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze