Duval na pole position, czterech kierowców DTM w czołowej ósemce

Loïc Duval wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu marzeń na torze Fuji Speedway, będącego wspólnym przedsięwzięciem serii Super GT i Deutsche Tourenwagen Masters. Reprezentant Audi zajął drugie miejsce w deszczowych kwalifikacjach, lecz skorzysta na karze dla najszybszego auta.

Daisuke Nakajima uzyskał najlepszy czas 1:46,696 już po wywieszeniu flagi w szachownicę i wygrał 20-minutowe kwalifikacje, lecz wystartuje z szóstej pozycji. Drugi z kierowców ekipy Hideki Mutoh rozbił Hondę #16 podczas piątkowych treningów, przez co zespół musiał skorzystać z zapasowego samochodu i otrzymał karę przesunięcia na starcie obu wyścigów.

Oznacza to, że obok Duvala w pierwszym rzędzie ustawi się były kierowca Formuły 1 Narain Karthikeyan, który stracił do Francuza 0,094 sekundy. Trzeci na polach startowych będzie Naoki Yamamoto, który pokonał René Rasta o 0,033 sekundy. O jedną lokatę awansuje również Koudai Tsukakoshi, a za Nakajimą ustawią się Marco Wittmann i Mike Rockenfeller.

Honda zdominowała kwalifikacje pośród producentów Super GT – najlepszym kierowcą Lexusa był dziewiąty Ryo Hirakawa, a pierwszą dziesiątkę uzupełnił inny kierowca tej marki Hiroaki Ishiura. Kamui Kobayashi był 13., a najlepszy kierowca DTM sobotniego wyścigu Benoît Treluyer 15. Stawkę zamknął Alex Zanardi, który stracił niecałe cztery sekundy do najszybszego.