Rast nie wiedział, kiedy kończy się wyścig DTM

Lider klasyfikacji generalnej Deutsche Tourenwagen Masters René Rast jest przekonany o tym, że mógł wygrać sobotni wyścig na torze Hockenheim, gdyby zdał sobie sprawę z tego, że znajduje się na ostatnim okrążeniu. Niemiec nie zdecydował zaatakować Nico Müllera dopóki nie było za późno.

„Myślę, że mogliśmy dzisiaj wygrać, gdybym wiedział, że to było ostatnie okrążenie” – powiedział Rast, obwiniając wyświetlacz nad torem. „Gdy przejechałem przez linię, spojrzałem na wyświetlacz, który pokazywał dwa okrążenia do końca. Chciałem wstrzymać się z atakiem na prowadzenie i mieć push-to-pass i DRS na ostatnim okrążeniu. Byłem w szoku, gdy wyścig się skończył. Nie wiem, co poszło nie tak, ale kosztowało nas to zwycięstwo”.

Rast wywalczył pole position i prowadził przez dużą część sobotniego wyścigu, lecz na trzy okrążenia do mety stracił prowadzenie na rzecz Nico Müllera, który zmniejszył swoją stratę w klasyfikacji generalnej do 13 punktów na jedną rundę przed końcem.

W przeciwieństwie do Rasta, Szwajcar dobrze wyliczył moment przeprowadzenia zwycięskiego manewru: „Po drugim samochodzie bezpieczeństwa nie wiedzieliśmy, czy zostaną cztery czy pięć okrążeń. Powiedziano mi, że będzie bardzo blisko i muszę się orientować. Bardzo ważne było wiedzieć, kiedy jest ostatnie okrążenie”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league