Sophia Flörsch pierwszą od ośmiu lat kobietą w DTM

Jak informowaliśmy w piątek, niemiecka zawodniczka Sophia Flörsch dołączy do stawki Deutsche Tourenwagen Masters. 20-latka pojedzie w trzecim samochodzie ekipy Abt Sportsline, sponsorowanym przez Schaeffler.

„Naprawdę nie mogę doczekać się startów w DTM” – powiedziała Flörsch. „Współpraca z Schaeffler i Abt Sportsline jest wspaniała i daje mi dużo pewności siebie przed debiutanckim sezonem. Jestem niezmiernie dumna, że dostałam okazję wykazania się w tak silnej stawce zawodników”.

Do tej pory w DTM ścigało się 11 kobiet, z czego ostatnimi były w sezonie 2012 Susie Wolff i Rahel Frey – ta druga startowała właśnie dla Abt Sportsline. Zespół z Kempten w przeszłości wystawiał także samochód dla Katherine Legge. Jedyną kobietą, która wygrała wyścig dawnej DTM była w 1992 roku Ellen Lohr.

Partnerami Flörsch w zespole Abt Sportsline będą Mike Rockenfeller i Kelvin van der Linde. Niemka ma niewielkie doświadczenie w wyścigach GT, startując jedynie w pucharze Ginetty, lecz zna większość torów tegorocznego kalendarza ze swoich występów w Europejskiej Formule 3 oraz Europejskiej Serii Le Mans.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Sophia Flörsch Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Sheldon van der Linde ROWE Racing
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
Lucas Auer Winward Racing
Philip Ellis Winward Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN
    GruppeM Racing
    Haupt Racing Team
    Haupt Racing Team
Zgłoszenia gościnne
Christian Klien JP Motorsport

Źródło: dtm.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze