Kubica w Porsche 963? Trwają rozmowy

Robert Kubica potwierdził swoje rozmowy z zespołem wystawiającym Porsche 963 w czołowej klasie hipersamochodów Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC na sezon 2024.

Brytyjski zespół Hertz Team Jota chce powiększyć swoje zgłoszenie do dwóch prototypów czołowej klasy. Ekipa wystawia obecnie w WEC jedno Porsche 963 oraz jeden prototyp kategorii LMP2, która zniknie po sezonie 2023.

Od dłuższego czasu sugeruje się, że zespół chce zachęcić do siebie sponsorów poprzez stworzenie załogi składającej się z byłych kierowców Formuły 1 – Jensona Buttona, Sebastiana Vettela i Roberta Kubicy. Polak potwierdził, że takie rozmowy mają miejsce.

„Nie jest tajemnicą, że jestem w kontakcie z Jota, tak samo, że są dla mnie jedną z opcji od dłuższego czasu” – powiedział Kubica. „W grudniu kończę 39 lat, a to bardzo konkurencyjna klasa, która stanie się jeszcze bardziej konkurencyjna w przyszłym roku”.

„Hipersamochody są moim zdaniem bardzo trudne dla zespołów prywatnych. Nie mówię, że to niemożliwe, ale to ogromne wyzwanie ścigać się przeciwko fabrykom. Myślę, że Jota ma wszystko, co potrzeba, ale nigdy dla nich nie jeździłem. Mówiąc inaczej, gdybym był producentem chcącym wejść do WEC, Jota byłaby pierwszym zespołem, do którego bym zadzwonił”.

Przed ostatnią rundą sezonu w Bahrajnie, reprezentujący zespół WRT Kubica prowadzi w klasie LMP2, gdzie Jota zajmuje siódme miejsce: „Mam do nich ogromny szacunek, ścigałem się przeciwko nim. Tak, to prywatny zespół, ale myślę, że dobrze funkcjonują i chociaż nigdy tam nie byłem, mam ogromny szacunek dla tej ekipy”.

Kubica przyznał, że prowadził rozmowy z innymi zespołami w klasie hipersamochodów i miał nadzieję podpisać już kontrakt na kolejny sezon, lecz do tego nie doszło. Polak nie chciał wchodzić w szczegóły, lecz potwierdził, że jedną z preferowanych przez niego opcji było pozostanie w zespole WRT, który będzie prowadzić fabryczny program BMW.

Zapytany o możliwość przejścia do IMSA, dodał: „Skupiam się na WEC i tutaj upatruję moją przyszłość. Moim priorytetem jest WEC”.

Źródło: sportscar365.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze