Kierowcy Red Bulla i Toro Rosso z karami na starcie GP Rosji

Wszyscy kierowcy zespołów Red Bull Racing i Toro Rosso otrzymają nowe komponenty jednostki napędowej Hondy, co oznacza dla nich kary na starcie nadchodzącego wyścigu o Grand Prix Rosji.

Spośród wszystkich największą karę otrzyma Daniił Kwiat z Toro Rosso, dla którego wyścig w Soczi będzie domową rundą. W samochodzie Rosjanina pojawi się zupełnie nowa jednostka napędowa, co przekłada się na start z końca stawki. Będzie to najniższa pozycja startowa Kwiata w domowym wyścigu.

Pozostali kierowcy, a zatem Max Verstappen i Alexander Albon z Red Bulla, a także Pierre Gasly z Toro Rosso otrzymają nowy silnik spalinowy, za co otrzymają karę cofnięcia o pięć pozycji względem tej wywalczonej w sobotnich kwalifikacjach. Honda poinformowała, że nowe silniki ponownie będą w czwartej specyfikacji, która pojawiła się po raz pierwszy w Belgii.

Na torze Spa-Francorchamps z najnowszej wersji silnika skorzystali Albon i Kwiat, podczas gdy Verstappen i Gasly przeszli na nią na torze Monza. Teraz wszyscy kierowcy skorzystają z kolejnego elementu tego rodzaju – Honda w ten sposób zamierza dokończyć tegoroczny sezon bez dalszych kar. Co ważniejsze, kolejnym wyścigiem będzie Grand Prix Japonii, na którym Honda chce jak najlepiej wypaść, stąd podjęto decyzję o przyjęciu możliwych kar na wyścig w Rosji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league