Albon wystartuje z alei serwisowej do GP Rosji

Alexander Albon przystąpi do dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Rosji z alei serwisowej z powodu wymiany podłogi na inną specyfikację, jak również wykorzystania kolejnych elementów jednostki napędowej Hondy i skorzystania z nowej skrzyni biegów.

Kierowca Red Bull Racing rozbił swój samochód podczas pierwszej części sobotnich kwalifikacji. Tajlandczyk obrócił pojazd na hamowaniu do zakrętu nr 13, po czym uderzył w bariery znajdujące się nieopodal. W wyniku tego doszło do sporych uszkodzeń w tylnej części RB15, a czasówka została wstrzymana na kilka minut, aby dokonać naprawy bariery w tej sekcji toru Sochi Autodrom.

Jako że tuż przed wypadkiem Albon zajmował dopiero 18. miejsce i było pewne, że nie przejdzie już do Q2, jego zespół zdecydował się na naprawy, które łamią zasady parku zamkniętego. Oprócz wcześniejszej kary cofnięcia o pięć pozycji za wymianę silnika spalinowego, Albon dostanie na dzisiejszy wyścig nową podłogę, turbosprężarkę, MGU-K, MGU-H i kolejny silnik spalinowy, a także nową skrzynię biegów, w wyniku czego ostatecznie wystartuje z alei serwisowej.  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league