Daimler: Mercedes nie odchodzi z F1, Wolff pozostanie szefem

Koncern Daimler, będący właścicielem marki Mercedes-AMG, ustosunkował się do czwartkowych doniesień niemieckiej prasy, mówiące o możliwej sprzedaży większości udziałów zespołu Formuły 1 oraz ustąpieniu Toto Wolffa ze stanowiska szefa ekipy.

„Nie mamy planu wycofywać się z Formuły 1” – czytamy w oświadczeniu. „Nie ma decyzji, a także powodu, abyśmy opuścili Formułę 1. Toto jest i pozostanie szefem naszego zespołu, także po tym sezonie”.

Plotki na temat przyszłości Wolffa krążą od wielu miesięcy, ze względu na to, że Austriak nie podpisał jeszcze przedłużenia swojego kontraktu, który wygasa po sezonie 2020. 48-latek nabył niedawno 4,77% udziałów w marce Aston Martin, lecz jak przekonuje, jest to decyzja czysto biznesowa i nie zamierza obejmować żadnej roli w strukturach brytyjskiego producenta. Poza tym, 48-latek przymierzany jest do roli szefa Formuły 1, lecz zmieniające się zasady uniemożliwiają taki ruch osobie, która pełniła rolę szefa ekipy w okresie poprzednich dwóch lat.

Pogłoski na temat możliwego wycofania się Mercedesa-AMG z Formuły 1 pojawiły się po tym, jak Ola Källenius zaczął wywierać presję na tym, aby zespół stał się niezależny finansowo. Szef Daimlera od tamtej pory wielokrotnie precyzował jednak swoje zamiary i tłumaczył, że nie ma planów rezygnować z odnoszącego sukcesy zespołu.

Źródło: handelsblatt.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league