Pietro Fittipaldi pozostanie kierowcą testowym i rozwojowym Haasa

Zespół Haas ogłosił, że Pietro Fittipaldi utrzyma swoją rolę kierowcy testowego i rezerwowego na trzeci sezon Formuły 1.

24-letni Brazylijczyk zadebiutował w wyścigu Formuły 1 podczas ubiegłorocznego Grand Prix Sakhiru, w którym zastąpił kontuzjowanego Romaina Grosjeana. Wystąpił on również w wieńczącej sezon rundzie w Abu Zabi, gdzie zajął swoje najlepsze, 17. miejsce. Haas zdecydował się zachować Fittipaldiego, który jest wnukiem dwukrotnego mistrza świata F1 – Emersona. Jego zadaniem będzie pomoc w wielu płaszczyznach, na czym skorzysta dwóch debiutantów, którzy będą jeździć w Haasie: Mick Schumacher oraz Nikita Mazepin.

„Wszyscy cieszymy się, że możemy kontynuować nasza współpracę z Pietro Fittipaldim” – powiedział szef zespołu Haas, Günther Steiner. „Rola kierowcy testowego i rezerwowego oznacza, że możesz zostać wezwany do jazdy z bardzo krótkim wyprzedzeniem i to miało miejsce właśnie w przypadku Pietro w Bahrajnie pod koniec 2020 roku”.

„Pomimo wymagań związanych z jazdą przy bardzo niewielkiej ilości czasu na przygotowania, niewątpliwie wykonał dla nas solidną pracę – nie tylko dlatego, że nawet nie testował VF-20. Nie dał się ponieść chwili, wykazał cierpliwość i ostatecznie zrobił to, o co go poproszono – przywiózł samochód do mety w Bahrajnie i Abu Zabi”.

„To doświadczenie wprost z wyścigu posłuży jako wartość dodana pod względem tego, co wnosi do zespołu w tym sezonie za pośrednictwem swojej roli. Z niecierpliwością oczekujemy na współpracę z Pietro i ponowne spotkania z nim przez cały rok”.

Z kolei sam Fittipaldi dodał: „Jestem wdzięczny Gene’owi [Haas, właścicielowi zespołu] i Güntherowi za kolejną szansę. Pracuję z inżynierami już od kilku lat i naprawdę czuję się w Haasie jak część dużej rodziny”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze