Ticktum zwolniony z Williamsa ze skutkiem natychmiastowym

Zespół Williams poinformował o zwolnieniu Dana Ticktuma z roli kierowcy rozwojowego w trybie natychmiastowym, lecz nie podał powodu swojej decyzji.

Brytyjczyk dołączył do Williamsa po przejściu z akademii Red Bulla przed rozpoczęciem sezonu 2020, a następnie w marcu przedłużył umowę na ten rok. Zadaniem dwukrotnego zwycięzcy Grand Prix Makau była praca w symulatorze, a także pomoc w fabryce i uczestnictwo w weekendach wyścigowych na torze.

Ticktum jest kierowcą Formuły 2, gdzie startuje w barwach zespołu Carlin. Na półmetku mistrzostw znajduje się on na czwartym miejscu w klasyfikacji, tracąc do lidera – Oscara Piastriego – 19 punktów. W F2 ma on na koncie 2 zwycięstwa – jedno z ubiegłego roku z Silverstone w wyścigu sprinterskim, a po drugie sięgnął w tym sezonie w drugim wyścigu sprinterskim w Monako. Ponadto w tym roku stawał czterokrotnie na podium, w tym dwa razy przed własną publicznością na Silverstone.

Williams jednak potwierdził dla F1.com, że Ticktum został zwolniony z pełnionej dotychczas roli, a także ze swojej akademii kierowców, w ubiegłym tygodniu na półmetku sezonu. Oficjalnie nie podano powodu, jednak uważano, że przyczyną takiej decyzji mogą być komentarze Brytyjczyka w kierunku Nicholasa Latifiego wypowiedziane na swoim streamie na Twitchu kilka dni temu. Sam Ticktum poinformował na swoich mediach społecznościowych, że decyzja Williamsa nie ma związku z Latifim.

Brytyjska stajnia posiada na ten moment w akademii trzech innych kierowców: Roya Nissaniego, który brał udział w tym sezonie w trzeci piątkowych treningach, a na co dzień startuje w F2, Jacka Aitkena, który jest rezerwowym zawodnikiem i także rywalizuje w F2, a także mistrzynię W Series – Jamie Chadwick.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league