Niemieckie tory nie wrócą do kalendarza F1 w najbliższym czasie

Dyrektor generalny Formuły 1 Stefano Domenicali powiedział, że obiekty Hockenheimring i Nürburgring nie będą brane pod uwagę w kontekście organizowania weekendów Grand Prix w najbliższej przyszłości.

Włoch wyraził zdumienie tym, że zarządcy wspomnianych obiektów nie są zaangażowani w chęć goszczenia rundy F1: „Mam wrażenie, że organizatorzy nie wierzą już w to, że mogą być gospodarzem Grand Prix” – powiedział.

Domenicali podejrzewa, że niechęć władz niemieckich torów może wynikać z bardzo konkurencyjnej na ich tle rundy w Zandvoort, która po 36. latach wróciła do kalendarza F1 i okazała się wielkim sukcesem.

W ciągu najbliższych dni Formuła 1 powinna przedstawić oficjalny kalendarz na sezon 2022, który zdaniem Dyrektora generalnego F1 będzie liczył 23 wyścigi. Domenicali potwierdził również, że w najbliższych latach mogą pojawić się kolejne nowe miejsca: „Mogę sobie wyobrazić około jednej trzeciej wyścigów w Europie i resztę w pozostałych miejscach na całym świecie ze startem w Bahrajnie. Mamy prośby z Afryki, prowadzimy negocjacje na jej południu i północy, plus jedno lub dwa miejsca na Dalekim Wschodzie – na przykład w Korei”.

Źródło: autoweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league