Colapinto dołącza do akademii kierowców Williamsa

Franco Colapinto podpisał kontrakt z Williamsem, stając się członkiem akademii młodych kierowców brytyjskiego zespołu. Argentyńczyk poinformował również, że w najbliższym sezonie Formuły 3 wystartuje w zespole MP Motorsport.

Rolą Colapinto będzie praca z wieloma działami ekipy, mająca na celu doskonalenie jego umiejętności zarówno na torze, jak i poza nim. Argentyńczyk zasiądzie również za sterami symulatora, pomagając w rozwoju bolidu.

„Jego kariera wielokrotnie pokazywała jego naturalne zdolności za kierownicą oraz to, do czego może być zdolny w przyszłości” – powiedział dyrektor sportowy Williamsa Sven Smeets. „Colapinto miał świetny debiutancki sezon w F3, z wieloma dobrymi wyścigami, które kończył na podium oraz jako zwycięzca. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z Franciem abyśmy mogli go wspierać w jego rozwoju jako kierowca”.

Do Akademii Williamsa należą: trzykrotna mistrzyni W Series Jamie Chadwick, Zak O’Sullivan, Roy Nissany oraz startujący w F4 Oliver Gray.

„To wielki zaszczyt dołączyć do Akademii Williamsa. Są jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii F1 i nie mogę się doczekać by podążać śladami mojego rodaka Carlosa Reutemanna” – stwierdził Colapinto. „Jest to dla mnie niesamowita okazja i chciałbym podziękować wszystkim z Williamsa. Jestem również bardzo podekscytowany powrotem do F3 z MP Motorsport. Moim celem jest ciągły rozwój. Mój pierwszy rok w F3 poświęciłem na naukę, a teraz wykorzystam ją do wykonania mojego celu jakim jest tytuł mistrzowski w nadchodzącym sezonie”.

Colapinto swój pierwszy sezon w F3 spędził w zespole Van Amersfoort Racing. W ciągu całego roku zebrał 76 punktów, kończąc go na dziewiątym miejscu. Pięć razy stawał na podium zwyciężając w dwóch wyścigach. Zdecydowanie lepiej wypadł na tle swoich zespołowych kolegów - zdobył aż 63 "oczek" więcej niż jego najbliższy partner Reece Ushijima.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze