Andretti pokazał swój model samochodu F1

Aspirujący do dołączenia do Formuły 1 zespół Andretti Global pracuje nad budową samochodu wyścigowego na sezon 2025 pomimo braku zgody na dołączenie do stawki ze strony Liberty Media.

Andretti Global to jedyny zespół, który otrzymał pomyślną weryfikację ze strony FIA, która zarekomendowała amerykańską ekipę w celu rozszerzenia stawki Formuły 1 do 11 zespołów. Ich obecność w mistrzostwach świata jest jednak zależna od podpisania umowy komercyjnej z Liberty Media, które wciąż nie wyraziło na to zgody.

Nie czekając na decyzję, Michael Andretti buduje swój zespół Formuły 1 z bazą w Silverstone, który wykonał już postępy w pracach nad pierwszym samochodem. Wspierana przez General Motors ekipa opublikowała pierwsze zdjęcie modelu, który jest testowany w tunelu aerodynamicznym Toyoty.

„Czas zawsze ma kluczowe znaczenie w F1” – powiedział Andretti. „Pracujemy tak szybko, jak to tylko możliwe, aby zapewnić, że nasz samochód będzie jak najbardziej konkurencyjny, a nasz zespół jak najmocniejszy, kiedy zajmiemy swoje miejsce na starcie”.

„Potrzeba czasu, aby zbudować konkurencyjne auta. Jestem bardzo zadowolony, że już poczyniliśmy tak duże postępy w działaniach długoterminowych, takich jak projekt aerodynamiczny i symulacje. Nie lekceważymy tego zadania”.

Budową samochodu Formuły 1 dowodzi dyrektor techniczny Nick Chester, który dołączył do Andretti Global prawie rok temu. Zespół zatrudnił także szefa aerodynamiki Jona Tomlinsona oraz głównego projektanta Johna McQuilliama – wszyscy mają przynajmniej 20-letnie doświadczenie w Formule 1.

W połowie 2024 roku ma powstać pełnowymiarowy prototyp na potrzeby testów zderzeniowych. Wtedy zespół też planuje skonstruować pierwsze egzemplarze zawieszenia oraz innych układów w samochodzie.

Źródło: theathletic.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze