Fernandes bliski sprzedaży Caterhama

Przyszłość ekipy z Leafield ma się wyjaśnić już w ciągu najbliższych dni, czyli jeszcze przed nadchodzącym wyścigiem o GP Wielkiej Brytanii.

Przed startem sezonu 2014 Tony Fernandes przyznał, że jeżeli zespół Caterham nie wykona jakiś znaczących postępów, to wycofa swoje wsparcie. Jak się okazuje znacznej poprawy formy nie ma, więc Malezyjczyk zaczął już wyciągać konsekwencje.

Od dłuższego czasu trwają negocjacje Tonyego Fernandesa z potencjalnymi nowymi właścicielami tej ekipy. Obecnie sprawa wydaje się być już ustalona, a oliwy do ognia dodał fakt, że kilka dni temu Malezyjczyk usunął swoje konto na Twitterze. Co ciekawe na kilka chwil przed tym na jego koncie pojawił się wpis: „Formuła 1 nie zadziałała”.

Źródła podają, że ostateczna decyzja zapadnie już w tym tygodniu. Niewykluczone, że już podczas GP Wielkiej Brytanii poznamy nowego właściciela zespołu Caterham. Według spekulacji w walce o tą posadę liczą się już tylko trzy osoby. Jedną z nich jest Colin Kolles, który wcześniej władał ekipą HRT.

Prawdopodobnie Tony Fernandes chce się pozbyć jedynie zespołu Formuły 1, a ekipa GP2 i Caterham Cars nadal będzie do niego należała.

Źródło: autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze