Leimer zadebiutuje w FP1 na Węgrzech

Fabio Leimer wraz z zespołem Manor zadebiutuje w Formule 1 podczas pierwszej sesji treningowej Grand Prix Węgier.

Mistrz serii GP2 z sezonu 2013 podpisał kontrakt z Manorem i od czerwca pełni rolę kierowcy rezerwowego. 26-letni Szwajcar, który zastąpi Roberto Merhiego w pierwszej sesji treningowej cieszy się z otrzymanej szansy podczas, gdy zespół przeżywa trudne chwile z powodu śmierci Julesa Bianchiego.

„W tym najtrudniejszym weekendzie dla zespołu jestem im bardzo wdzięczny za kontynuowanie planu odnośnie piątkowych sesji treningowych. Z niecierpliwością czekam na tę możliwość i mam nadzieję, że będę mógł wnieść swój wkład w rozwój inżynierski zespołu w ten weekend” – powiedział Fabio Leimer.

Z kolei szef zespołu, John Booth, dodał: „Umożliwienie Fabio jazdy podczas pierwszej sesji treningowej jest planowanym wydarzeniem, nad którym pracowaliśmy wszyscy od jakiegoś czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego obecności podczas ostatnich kilku wyścigów i dobrze będzie poznać jego opinię na temat samochodu i ocenę na temat wydajności”.

Po wygraniu tytułu mistrzowskiego w serii GP2, Leimer był częścią zespołu Rebellion w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w zeszłym roku. W tym sezonie Szwajcar zastąpił Jaime Alguersuariego w zespole Virgin Racing podczas ostatniego wyścigu sezonu Formuły E w Londynie.

Źródło: autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze