Haas nie spieszy się z ogłoszeniem nazwisk kierowców na przyszły rok

Szef Haasa Guenther Steiner powiedział, że Romain Grosjean i Esteban Gutiérrez nadal nie będą w stu procentach pewni swojego fotela wyścigowego na sezon 2017.

Choć Steiner uważa, że w interesie zespołu byłoby utrzymanie aktualnego składu kierowców na przyszły rok, to ekipa nadal ocenia umiejętności obu zawodników, a ogłoszenie nazwisk amerykańskiej stajni nastąpi nie wcześniej niż przed końcem europejskiej części sezonu.

„Poczekamy, co się stanie do Monzy, a potem zobaczymy. Nie spieszy nam się w tej kwestii. Wiemy, co możemy robić, wiemy, że jesteśmy bezpieczni jeśli chodzi o przyszły rok, więc nie chcemy popaść w panikę. Kiedy jesteś pewny tego, co robisz, zazwyczaj nie starasz się dokonać czegoś radykalnego” – powiedział Steiner.

Po przedłużeniu umowy Kimiego Räikkönena z Ferrari na kolejny rok, Romain Grosjean, który był jednym z potencjalnych kandydatów do zastąpienia Fina, najprawdopodobniej zostanie w Haasie. Francuz do tej pory dla amerykańskiego zespołu zdobył 28 punktów. Z kolei Esteban Gutiérrez ani razu nie ukończył wyścigu w czołowej dziesiątce, choć Steiner przyznał, że Meksykanin nie miał zbyt dużego szczęścia.

„Myślę, że ocena Estebana w tej chwili również nie byłaby sprawiedliwa, ponieważ ma za sobą kilka wyścigów, w których okoliczności mu nie sprzyjały, czy to przez wypadek, czy przez awarię samochodu. Nie będziemy wywierać presji na nikim, a kiedy zaczniesz rozmawiać z ludźmi, narastają spekulacje, ludzie zaczynają czuć się niepewnie i kierowcy nie są w stanie wydobyć z siebie maksimum”.

W związku z tym zespół nie będzie ogłaszał niczego przed rozpoczęciem drugiej części sezonu.

„Uzgodniliśmy między sobą, że nie chcemy rozmawiać na temat kierowców przed zakończeniem europejskiej części sezonu, ponieważ musimy zobaczyć, jaka będzie sytuacja” – dodał.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league