Leclerc: Wciąż ufam Sebastianowi

Charles Leclerc powiedział, że mimo zignorowania poleceń zespołowych nakazujących Sebastianowi Vettelowi na zamianę pozycji na początku wyścigu o GP Rosji, jego zaufanie wobec zespołowego kolegi nie uległo zmianie.

Vettel po uzyskaniu trzeciego czasu w kwalifikacjach zaliczył świetny początek i natychmiast znalazł się przed Lewisem Hamiltonem, wykorzystując cień aerodynamiczny ruszającego z pole position Leclerca, a następie wyprzedził kolegę z Ferrari na dojeździe do zakrętu nr 2. Niemiec został niedługo później poproszony o zamianę pozycji, wskazując na ustalenia przed wyścigiem, lecz zamiast tego odjechał on od Leclerca na kilka sekund.

Ferrari ściągnęło do boksów Vettela znacznie później niż Leclerca, który po pit stopach powrócił przed zespołowego kolegę, zanim ten odpadł z wyścigu z powodu awarii. Jak powiedział Leclerc, jego zaufanie wobec Vettela po Grand Prix Rosji nie uległo zmianie.

„Myślę, że zaufanie się nie zmieniło i musimy sobie ufać, ponieważ zazwyczaj ważne jest, aby na korzyść zespołu w niektórych sytuacjach wiedzieć, że można liczyć wzajemnie na siebie w samochodzie” – powiedział Leclerc.

„Na początku jechałem lewą częścią toru, aby dać cień aerodynamiczny Sebowi. Wiedziałem, że może wyprzedzić, on też to wiedział, potem musieliśmy po prostu zamienić się pozycjami i dokonaliśmy tego podczas postojów w dalszej części wyścigu. Potem wyścig przestał się układać, gdy Seb doznał awarii, samochód bezpieczeństwa nie pojawił się dla nas w odpowiedniej chwili i wszystko od tego momentu było bardziej skomplikowane”.

Monakijczyk dodał również, że pojawienie się wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, a następie wyjazd samochodu bezpieczeństwa po wypadku George’a Russella, było główną rzeczą, która przyczyniło się do braku zwycięstwa po kolejnym obiecującym weekendzie wyścigowym.

„To była główna rzecz, która w wyścigu poszła źle. Nic nie mogliśmy z tym zrobić. Szkoda zespołu, ponieważ uważam, że mieliśmy potencjał, aby pojechać dobrze, a samochód bezpieczeństwa, który pojawił się w tym momencie rywalizacji, nie był dla nas dobry”.

Po Grand Prix Rosji Leclerc znajduje się samodzielnie na trzecim miejscu w klasyfikacji kierowców, mając trzy punkty przewagi nad Maxem Verstappenem, tracąc jednocześnie 34 oczka do drugiego w zestawieniu Valtteriego Bottasa.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league